Yükselen MicroStrategy Analistleri, 2. Çeyrek Kazançları Öncesinde Fiyat Hedeflerini Yükseltiyor

0 28

Yükselen MicroStrategy Analistleri, 2. Çeyrek Kazançları Öncesinde Fiyat Hedeflerini Yükseltiyor

Analistler, Salı günü piyasa hesabından sonra ikinci çeyrek için kazanç bildiren yazılım şirketi MicroStrategy (MSTR) konusunda iyimserler ve bunun nedenine sahip olduğu çok sayıda bitcoin (BTC) sayesinde.

Geçen Çarşamba günü Michael Saylor’ın gördüğündeki firma hakkında daha iyi bir performans notuyla başlayan TD Cowen analisti Lance Vitanza, şirket “hibrit kurumsal strateji” için övdü. MicroStrategy, temel yazılım zekası işinden elde ettiği tüm verileri bitcoin’e dönüştürmesiyle elde eder. Yatırımcılara yazdığı bir notta, bu yaklaşımın bir “paradigma görünümünü” temsil ettiğini yazdı.

Vitanza, “Bu, kısa vadeli bir ticaret stratejisi değil, daha sonunda, nihai olarak, bitcoin’in metallere ve fiat para birimlerine göre üstün bir değer deposu olduğunu kanıtlayacağına dair bir inanç deposu” diye yazdı. “MicroStrategy’yi, Bitcoin’e maruz kalmak isteyenler için çekici bir araç olarak görüyorum.”

TD Cowen’in MSTR için fiyat hedefi yıl sonu için 520$. MicroStrategy şu anda bu yıl şu ana kadar %207 dizila yaklaşık 435 $ seviyesinde işlem görüyor.

Sponsor Reklam

28 Temmuz itibariyle şirket, yaklaşık 4,5 milyar dolar değerinde tahmin 152,333 bitcoin’e tüketti ve en son 29 Nisan ile 27 Haziran arasında nakit olarak 347 milyon dolar deposu 12,333 bitcoin satın aldı. Bitcoin şu anda koleksiyon yığınlarını yaklaşık %77 diziyle 29,293 dolardan görüyor. CoinDesk kısıtlamalarına göre tarih.

Bitcoin’in bu yılki büyük rallisiyle, MicroStrategy’nin dijital düşüşündeki değer düşüklüğü zararı, dördüncü çeyrekteki 197,6 milyon önceki değer düşüklüğü zararından ilk çeyrekte 18,9 milyon dolar geriledi.

Salı günü yayınlanacak olan kazanç raporu için TD Cowen, gelirin ilk çeyreğe göre %5 diziyle 127,9 milyon dolar beklediğini tahmin ediyor.

Bu arada MSTR için alım notu bulunan Alman yatırım bankası Berenberg de analist Mark Palmer tarafından yazılan bir notta 12 Temmuz’da fiyat hedefini 412,30 dolardan 510’a yükseltti.

Palmer’ın umut verici görüşleri, “27 Nisan’da şirketin kapsamaya dahil olduğundan bu yana MSTR’nin bitcoin satın aldığından beklenenden daha hızlı hıza ve ayrıca bitcoin’in kurumsal olarak benimsenme riskinin bu arada bir şekilde bir yayılmaya dair görüşe maruz kalmasıdır. ”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com