Kripto Katalizörleri: Jobs Veri, Haftanın Makro Yayınlarını Öne Çıkaracak

0 33

Kripto Katalizörleri: Jobs Veri, Haftanın Makro Yayınlarını Öne Çıkaracak

Jobs veri bu haftaki ekonomik takvimi ön plana çıkaracak.

Yatırımcılar, kripto paralar önemli makroekonomik olaylardan büyük ölçüde bağışlanmasına rağmen, çöküşün çökmesini ve muhtemelen varlıkların piyasalarını canlandırdığını gösteren, soğuyan bir çalışana ve yavaşlayan devam eden bir yere sahip olan işaretler arayacaklar. Tipik olarak yükselen fiyatlara kiralama yapan işler sıcak verisi, geçen Çarşamba günü faiz oranı 25 baz puanı (bps) yükselten ABD merkez bankası için özel bir endişe kaynağı oldu.

Son üretkenlik ve harcama harcamalarını daha fazla cesaret verici olmuştur. Cuma günü %3’lük Kişisel Tüketim Harcamaları (PCE) beklentilerin altında kaldı ve bir yıl önceki %6,8’den düştü.

Diğer yayınların yanı sıra, Çalışma Bakanlığı ve Tedarik Yönetimi Enstitüsü (ISM) sırasıyla Haziran ayı iş ilanlarını ve güç devrini (JOLTS) ve imalat kurumunu (PMI) Salı günü açıklayacak; ADP Çarşamba günü özel sektör istihdamı hakkında rapor verecek ve Çalışma Bakanlığı ilk güvenlik başvurularını ve Perşembe günü sunacak. Aynı gün Apple (AAPL) ve Amazon (AMZN) en son kazançlarını bildirdi.

JOLTS, ISM İmalat

Mayıs ayındaki 9,8 milyon açık pozisyon, Nisan ayındaki 10,3 milyon açık pozisyona göre düşüş oldu, ancak bazı iş gözlemcilerinin umduğu kadar değil. ISM medyan tahmin, imalat faaliyetinde Haziran’daki %46’dan %46,9’a hafif bir gösteri yönü. Artış, art arda yedi aylık düşüşün ardından ilk olacak.

ADP Özel Sektör İş İlanları

Bordro işleme şirketi ADP’nin özel sektör işlerine ilişkin aylık raporları, çalışan kullanımının yükünün önemli bir göstergesidir. Temmuz raporunun, Haziran’daki beklenmedik şekilde yüksek olan 497.000 işten aşağı 173.000 kişilik bir dizi beklenen gösterim; bu, tahminlerin iki katın fazlaydı ve ABD merkez bankasının faizini artırması için belki de en zorlayıcı Neden sunuyordu.

İşsizlik Başvuruları, Tarım Dışı Bordrolar

İlk kez hemşirelik başvuruları, bu ay zayıflayan bir iş yaşamına dair işaretler arayan çalışanların gözlemcilerini hayal rekabetine uğrattı. Temmuz ayında her hafta düştüler ve 22 Temmuz’da sona eren hafta için 221.000 ile bir önceki hafta toplamının yaklaşık 7.000 altına düştüler.

29 Temmuz’da sona eren hafta için fikir birliği, 227.000$’a hafif bir gösteri yönü.

Amazon, Apple rapor Kazançları

Bir dizi teknoloji şirketinin teşvik edici kazançları, büyük hisse senedi endekslerini yükseltti. Bu hafta, toplama Perşembe günü Amazon ve Apple’ın en son üç aylık sonuçlarını kemirecek, ancak kripto paralar teknoloji hislerinden giderek daha fazla ayrılıyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com