Yükselen Hareketsiz Bitcoin Rakamları Holdingin Tercih Edilen Bir Yatırım Stratejisi Olduğunu Gösteriyor

0 30

Yükselen Hareketsiz Bitcoin Rakamları Holdingin Tercih Edilen Bir Yatırım Stratejisi Olduğunu Gösteriyor

Blockchain analitik şirketi Glassnode tarafından izlenen göreceği göre, 388,7 milyar dolar değerinde 13,3 milyar dolar fazla bitcoin (BTC), en az bir yıldırıcı zincirde hareketsiz durumda.

Kripto para borsası Bitfinex’teki analistlere göre, sayım, önündeki 19.451.256 BTC arzının %68,54’üne eşit ve kripto para birimini uzun vadeli kazançlar için tutma konusunda kalıcı bir önyargı gösteriyor, ancak bazı aktif olmayan arz, kaybolan madeni paraları ortadan kalktı. Seviye, iki hafta önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan %69,2’ye ulaştı.

En az iki yıldır aktif olmayan dünyadaki arzın yüzdesi, son zamanlarda %56’lık rekor bir seviyeye sıçradı ve %40’ı en az üç yıldır aktif değil. Hareketsiz paralar, ilgili dönem boyunca zincirde harcanmamış olanlardır. Artan rakam, piyasada mevcut arzın düzeyini ve talep tarafının güçlendiği varsayarsak, keskin bir fiyat artışı potansiyeli olduğunu gösteriyor.

Sponsor Reklam

Bitfinex analistleri, “Uzun vadeli sahipler arasında yaygın olan birikim hızının göstergesi olan bu yükseliş, son bir yılda kripto para piyasasını çocukları eden kötü düşmanlıkların içinden bile Bitcoin’in uzun ömürlü güçlü bir inanç sergiliyor” dedi. CoinDesk ile düzenleyicileri bir notta.

Analistler, “Gelişen bir taleple yan yana gelen bu doğal kıtlık, fiyatların aşağı çekme potansiyeline sahip” dedi. “Bitcoin’e olan sarsılmaz inançlar, kripto para biriminin geleceği için bir yükseliş tablosu çiziyor. Bu dinamiklerin piyasayı nasıl şekillendireceğini yalnızca zaman gösterecek, ancak şimdilik, duygu yönelimli bir iyimserlik.”

Metriğin, bitcoin’in yıllarında sözde finansallaşmasını da göz ardı ettiğini unutmayın.

Finansallaşma, insanların bitcoin’e yatırım yapma şeklini ifade eder. Yıllar geçtikçe, CME’nin nakit ödemeli işlemleri, spot ve vadeli işlemlere dayalı borsa yatırım fonları (ETF’ler), tutulanların kripto para birimine sahip olmadan maruz kalmalarına izin veren popüler alternatif yatırım araçları olarak ortaya çıktı. Sıvı ticareti yapılabilir proxy’ler olarak Geçici bu ürünler, kripto para biriminin fiyatını da etkiler.

Feragatname: Bu makale, yalnızca okuyucuyu doğru bilgilerle bilgilendirmek amacıyla CoinDesk gazetecileri tarafından yazılmış ve düzenlenmiştir. Ortak bağlantılarından komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar, gazetecilerimizin görüş ve değerlendirmelerini etkilemez. Daha fazlası için bkz. Etik Politikası .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com