Yapay Zeka Gelecek On Yılın En Önemli Yatırım Temalarından Biri Olacak: Morgan Stanley

0 42

Yapay Zeka Gelecek On Yılın En Önemli Yatırım Temalarından Biri Olacak: Morgan Stanley

Morgan Stanley (MS) Pazartesi günü bir araştırma raporunda, AI ve beraberindeki endüstriler arasında çözüm yaratacağını ve önümüzdeki 10 yıl içinde en önemli yatırım temalarından birinin beklediğini söyledi:

Banka, sektördeki son zamanlardaki performansın yapım dönemlerinde olan bir balonu temsil edip beğenmediğini ve AI ömrünün sonunda, tarihin bir önceki sezonunun balon getirileri modeline uymadığı vardı. Seküler bir yatırım yaklaşımı, piyasa döngülerine bağlı olmayan uzun vadeli bir tahmindir.

Analistler Edward Stanley ve “Mevcut yapay zeka boğa koşusunun zirve geçmişinden, üretken yapay zeka destekli pazar rallisinin ChatGPT’nin lansmanıyla varsayıyoruz ve bu nedenle mevcut ralliyi Aralık ayından itibaren ölçüyoruz” dedi. Matias Ovrum yazdı.

Notta, tipik yatırım balonlarının zirvesinden önceki üç yıl içinde ortalama %154 ve ortalama olarak %217’lik bir yıpranmanın olduğu belirtildi. Nvidia (NVDA) gibi AI kazananları başladığından bu yana %200’ün üzerinde kazanç elde ederken, daha geniş AI endeksleri yalnızca yaklaşık %50 arttı ve henüz 2021’deki en yüksek seviyelerin üzerine çıkmadı.

Notta, “Yapışkanlık ve eşik genişliği, AI’yı önceki yutturmaca devrelerinden ayırıyor” diye ekledi.

Rakip Wall Street devi Goldman Sachs (GS), yapay zekanın benimsenmesinin 2025 ile 2030 yılları arasında ABD maliyetleri üzerinde büyük koruyucular barındıran bir düşmana sahip olmaya başladığını tahmin ediyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com