Tüccarlar Eğri ve Uniswap’te USDT’yi Bırakıyor, Anahtar Borsa Havuzlarını Dengesizliğe İtiyor

0 22

Tüccarlar Eğri ve Uniswap'te USDT'yi Bırakıyor, Anahtar Borsa Havuzlarını Dengesizliğe İtiyor

Kripto tacirleri, Perşembe günü Curve Finance ve Uniswap merkezi olmayan borsalardaki kilit stablecoin havuzlarında Tether’in USDT’sini terk ederek havuzları ağır dengesizliklere itti.

Veriler, USDT bakiyesinin USDT, USDC ve DAI stabilcoinlerinden oluşan Eğri 3 havuzunda %62’ye yükseldiğini, USDC ve DAI’nin ise havuzundaki tüm oluşum kabaca %19-19’unu oluşturduğunu gösteriyor.

Platformdaki en likit çiftlerden biri olan Uniswap’teki USDT-USDC işlem havuzunda USDT bakiyesi, USDC’nin sadece 6,5 milyon dolarına kıyasla 105,4 milyon dolardı.

Sponsor Reklam

Mevcut dengesizlikler, tabloların USDT yerine DAI veya USDC tutmayı tercih ettiğini gösteriyor.

USDT’nin fiyatı, satış baskısının bir sonucu olarak CoinDesk ve CoinMarketCap virüslerine göre gün boyunca 1 dolar sabitinin biraz altında işlem görüyor. Jeton, CoinDesk Endekslerine göre 99,76 sente kadar düştü.

Curve ve Uniswap havuzları, tacirlerin bir stabilcoini diğeriyle hızlı bir şekilde takas etmesi için popüler yerlerdir. Çoğu zaman jetonlar havuzlarda dengededir. Yatırımcılar bir varlığı toptan elden çıkarmanın yollarını ararken, dengesizlikler piyasalardaki sıkıntıya işaret ediyor.

Dengesizlikler, Terra’nın Mayıs 2022’deki patlaması sırasında ve bu Mart’ta Silicon Valley Bank krizi USDC ihracatçısı Circle’ı Benzer vurduğunda yaşandı.

Yayınlanacağı satış sıralarının nedeni belirsizdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com