Güney Kore Borsası Yükselişi Temmuz’da Coinbase ve OKX’i Geçerek İlk Kez 2. Sırayı Aldı

0 46

Güney Kore Borsası Yükselişi Temmuz'da Coinbase ve OKX'i Geçerek İlk Kez 2. Sırayı Aldı

CCData tarafından yayınlanan bir rapora göre, Güney Koreli bir kripto para borsası olan Upbit, Temmuz ayından itibaren ilk kez işlem hacmi açısından merkezi borsalar Coinbase ve OKX’i geride bıraktı.

Merkezi borsalar Coinbase ve OKX, Temmuz ayından itibaren ticaret hacimlerinin düştüğünü gördü, Coinbase’in hacimleri %11,6 düşüşle 28,6 milyar dolar, OKX ise %5,8 düşüşle 29 milyar dolar tanık oldu.

Upbit, genel piyasa geçişlerini çevirerek işlem hacminde %42,3’lük bir diziyle 29,8 milyar dolara ulaştı ve borsayı Binance’ten sonra işlem hacmi açısından en büyük ikinci platform haline getirdi. Coinbase daha önce ticaret hacmine göre ikinci en büyük kripto borsasıydı.

Rapora göre, Bithumb ve CoinOne dahil olmak üzere diğer Güney Kore borsaları da Temmuz ayı boyunca işlem hacminde dizi görüldü.

Binance, Temmuz Ailesi 208 milyar yıllık işlem hacmini kaydederek kriptoda spot ticaret için en büyük platform olmaya devam etse de, borsanın pazar payı Temmuz sonunda art arda beşinci ay düştü. Binance’in pazar payı şu anda %40,4 ile Ağustos 2022’den bu yana en düşük seviyede bulunuyor.

Upbit, Temmuz Kuşağı en büyük pazar bölümü dizisini gördü ve borsadaki şu anda merkez borsalardaki işlem hacminin %5,8’ini oluşturuyor. Huobi Küresel ve Kucoin de Temmuz’un yaşadığı pazar payında diziler gördü.

Binance’in pazar payındaki düşüş, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun Haziran ayında bulunduğu Binance’i ve CEO’su Changpeng “CZ” Zhao’yu diğer iddiaların yanı sıra halka kayıtsız menkul kıymetler sunmakla ödemesiyle, borsa katılımcılarının sürekli incelemeyle karşı karşıya kaldığında geldi . Borsa ayrıca üst düzey yöneticilerinden en az üçünün Temmuz ayı başlangıcını gördü.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com