Bitcoin, İşsizlik Başvuruları ve Hazine Faizlerindeki Artıştan Hareketsiz Kalıyor

0 34

Bitcoin, İşsizlik Başvuruları ve Hazine Faizlerindeki Artıştan Hareketsiz Kalıyor

İlk kaçış başvurularında biraz cesaret verici bir dizi ve Hazine getirdiğindeki endişe verici dizisi, bitcoin fiyatını fazla hareket ettiremedi ve BTC’nin makroekonomik olaylarına karşı aylarca süren dağıtımcılığı yürütmeni sürdürdü.

Bitcoin, istihdam raporunun ardından çalıştırmada kaldı ve Binance’te %0,47 daha yüksek işlem gördü. Birden fazla borsada gerçek zamanlı fiyatlardan yararlanan CoinDesk Bitcoin Fiyat Endeksi (XBX), karşılaştırmalı olarak %0,72 arttı.

Süre boyunca, bazı büyük altcoinler, artan veri dizilerinin ortasında son 24 saat %5’ten fazla düşüş yaşadı. Ancak bitcoin, büyük ölçüde iki hafta daha iyi bir bölümde tutulduğu 29.000 $ ile 29.500 $ arasında dar aralıkta kalmak gibi istiyor. Bitcoin şu anda 29.200 doların biraz üzerinde işlem görüyordu.

Bitcoin, endüstri dışından gelmeye giderek daha az olası görünen bir fiyat rehberiü arayışına devam ediyor. Spot bitcoin ETF onayları ve 2024 BTC yarılanması, boğalar için yeterince erken gelemez.

İlk sıkıştırma başvuruları yükseldi

İşsizlik eksikliğinde bulunan Amerikalı sayıların geçen hafta 227.000’e ulaşması önceki haftaya göre 6.000’e ve 225.000 olan beklentin üzerine çıktı. Artış, egemenlik piyasalarında en hafif bir kararıye işaret etti.

Daha zayıf güç piyasaları, tarihsel olarak daha düşük faiz oranları için bir ön koşuldur, bu nedenle yüzey okumada olumlu görünüyor. Bununla birlikte, izolasyon başvuruları hala 2023’ün düşük seviyelerine yakın ve Haziran beklentisinin 40.000 daha düşük. Perşembe günükü okuma, sıcak iş görevlisinin soğumaya hazır olmaktan çok uzak olduğunu gösteren beklenmedik bir şekilde güçlü bir ADP iş raporunun ardından geldi. Cuma günü tam Tarım Dışı İstihdam raporu, çalışan yönetiminin yönü hakkında daha fazla netlik sağlayabilir.

ABD Hazine Getirileri 2023’ün En Yüksek Seviyelerine Ulaştı

Tahvil tüccarlarının Fitch’in ABD tahvillerinin notunu düşürmesine ve Perşembe günkü korku başvurularına tepki gösterisiyle, 10 yıllık ABD Hazine tahvillerinin getirisi Kasım 2022’den bu yana en yüksek yükselen hapishane. Piyasa gözlemcileri, artan 10 yıllık getirilerin önemi konusunda tahminde bulunuyor.

Bir yorum, sermayenin Hazine tahvillerinden aktığı, çünkü bakışların diğer piyasalarda riske göre oluşturulmuş daha iyi getiri fırsatı gördüğü şeklindedir. Tahvil fiyatları ve getiriler zıtlıklarında yön hareket ettikçe, daha yeşil mera arayışındaki tahvil satışları daha yüksek getirilerle elde edildi.

Bu muhtemelen ABD ekonomisine ilişkin genel gözlemin düzelmesine yol açacaktır. Hisse senedi satın alma, emtialar ve kripto para birimleri gibi risk varlıkları fayda sağlayacaktır.

Ancak diğer yorum, örnek, faiz oranlarının beklenenden daha uzun süre daha yüksek olacağı ve ekonomiyle ilgili tutumların yükselme beklentisinin düşük olduğudur. Yatırımcılar, enflasyonist ölçütlerin, kripto para fiyatları üzerinde ağırlık artışı tüm tahvil vadelerinde getirileri daha yükseğe iterek devam süreleri bekleyebilirler.

Kanıt bazen fiyatlandırmadadır

Kripto para fiyatları durgunlaşmaya devam ediyor. Tahvillerden varlıkların varlıklarına akan sermaye, dijital varlıklara taşınıyor gibi kuruluyor. Bitcoin, 22 Haziran’dan bu yana 29.000 ila 30.000 dolar arasında sıkı bir şekilde işlem gördü.

Ether, aynı dönemde 1.890 ila 2.000 dolar arasında kalıyor benzer şekilde. Bir varlıklar varlıkları, toplam kripto para mülkiyeti kapitalizasyonlarının %66’sını oluşturuyor.

Bitcoin bakiyeleri düşüyor

Analitik şirketi Glassnode’a göre, kripto para pazarlarının bir başka işareti olarak, “birikim adreslerindeki” toplam bitcoin bakiyesi düştü. “Birikim adresleri” hiç para harcamadı ve en az iki gelen transfer aldı. Bu göstergedeki bir düşüş, Bitcoin’in tarihi olarak uzun vadeli olarak daha uygun adreslerden dağıtıldığı anlamında gelir.

Ortak bağlantılarından komisyon kazanabiliriz. Komisyonlar, gazetecilerimizin görüş ve değerlendirmelerini etkilemez. Daha fazlası için bkz. Etik Politikası .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com