Stride Blockchain, ATOM Destekli Güvenlik Modeline Geçecek

0 57

Stride Blockchain, ATOM Destekli Güvenlik Modeline Geçecek

Cosmos tabanlı liquid staking kuralı olan Stride’ın, Cosmos’un mevcut adımı (STRD) belirteç modelinden ATOM belirteçleri tarafından yoğun zincirler arası güvenlik (ICS) sistemini yönetmesi planlanıyor.

Stride’ın yazarı Ian Unsworth, CoinDesk’e “Geçiş muhtemelen Çarşamba günü 17:00 UTC ile 21:30 UTC arasında 4616678 blok dağıtım” dedi.

“Stride’ın kilitli toplam değeri 35 milyon dolardan olsa da, bağlı ağ belirteçleri yoluyla yalnızca 19 milyon ölü ekonomik kurtarma var. ağın ekonomik güvenliği,” diye ekledi Unsworth.

Resmi bloga göre, ICS’ye geçiş, Stride’ın ekonomik maliyetleri kabaca 25 milyon dolardan 2,3 milyar harcamayı çıkaracak ve likit staking protokolünü saldırılara karşı daha dayanıklı hale getirecek.

Cosmos’un zincirler arası güvenlik, ATOM destekli doğrulayıcıları zincirlerine kiralayarak, yerel belirteçleri yerine ATOMS kullanarak Cosmos’un oturumlarına izin verir. Cosmos ağı içinde tüm bağımsız blok zincirleri arasında bir blok zinciri aracı olan Cosmos Hub, ATOM belirteçlerini içeren bir his kanıtı mutabakat seçeneklerini çalıştırır.

Bu, geçiş sonrası Stride’ın STRD belirteçleri yerine stake edilmiş ATOM tarafından güvence altına alınacağı ve Cosmos’un doğrulayıcı setinin blok üretimi mevcut Stride doğrulayıcı setinden devralacağı anlam gelir. Stride, esasen bir tüketici zinciri haline gelecek ve Hub’ın doğrulayıcısının fikir birliğine katılmasına izin verecek. STRD, staking ödülleri üreterek fayda sağlamaya devam edecek. Coingecko veri kaynağına göre, basın zamanında, STRD tokenlerinin piyasa değeri 86,7 milyon dolarlarken, ATOM’un piyasa değeri 2,73 milyar dolardı.

Staj yapanların staking ödülleri olarak dağıtılan STRD’yi %50 elinde bulunduran karar vericilerin gözünün önündekiler, geçiş STRD’nin tokenomiklerini de etkiler. Ayrıca STRD staking ödüllerinin %15’i Cosmos Hub ile paylaşılacak.

“STRD’nin 100 milyon tokenlik sabit bir sınırı var. Orijinal tokenomiklere göre, ilk yılda staking ödülleri olarak 2.608.200 STRD dağıtılıyor. Stride’ın ICS’ye geçişinin bir parçası olarak bu rakam yarı yarıya düşerek yıllık 1.304.100 STRD’ye düşecek . . Bu indirim, ICS’ye geçişten önce bir hazırlık zinciri ilerlemesinde uygulanacaktır.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com