Storj, Filecoin ve Solana Temmuz’un İlk Haftasında Kripto Pazar Kazançlarında Lider

0 40

Storj, Filecoin ve Solana Temmuz'un İlk Haftasında Kripto Pazar Kazançlarında Lider

Kripto depolama belirteçleri, Temmuz sonunda ilk haftasında, Filecoin’in FIL ve Storj’un STORJ’sinin bitcoin ve ether gibi büyük bitiş belirteçleri geride bırakmasıyla kazançlara öncülük etti.

Storj protokolünün yerli tokeni Salı günü %43 sahne kaydetti ve o zamandan beri biraz gerilemesine rağmen son yedi gün içinde %15 arttı. Filecoin’in Storj’un rakibi olan ve neredeyse 2 milyar getirdiği piyasa değeriyle (Storj’un 145 milyon dolar karşılaştırması) FIL’i de son günde %12 değer kazandı.

Storj, birkaç rakip kripto destekli bulut depolama platformundan biridir ve genellikle Amazon veya Google tarafından üretilenlar gibi bulut depolama platformlarına bir alternatif olarak beslenir. Filecoin ayrıca, kullanıcıların bilgisayarlarında yedek depolama alanı kiralamasına olanak tanıyan, merkezi olmayan bir protokoldür.

Piyasaya göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, aynı dönemde %0,7 düştü. Ether daha sert bir darbe aldı ve %3,5 kaybetti. Bitcoin birkaç haftadır 30.000 doların üzerinde işlem gördü, ancak 32.000 dolara ulaşmak için mücadele etti.

Tüccarlar, durgun fiyat hareketinin sebepleri olarak piyasadaki mevcut belirsizliğe işaret ettiler. Piyasalar, ekonomiyi keskin bir durgunluğa sokmadan inatla yüksek nüfuzun nasıl altına alınacağına dair birikimli ekonomik veriler ve devam eden merkez bankası müzakerelerini tartıyor.

“ETF başvurularının arka planında iyimserlik için daha fazla neden var, ancak dahil olanların desteğiyle şansı artırılsa bile olumlu bir sonuç vereceklerinin cevabı yok. OANDA’nın eski piyasa analisti Craig Erlham, “Son birkaç hafta içinde gördüğümüz duraklamayı açıklayabilecekler uzun bir süreç de olabilir,” diye yazdı.

Solana’nın SOL’si de hafta içinde önemli sahneler kaydetti, %12 arttı SOL yalnızca Cuma günü %8 arttı. Artışın bölümleri neden belirsiz, ancak bazı analistler belirteç için sürekli bir dizi öngörüyor.

Veri şirketi FundStrat’ın dijital varlık araştırma başkanı Sean Farrell, katmanın ne yerleşimi nette yok ancak “Robinhood’un zorunlu satışının ardından koşullarından aşırı aşırı satılmış olması mümkün ve şimdi önceki destek bölümlerine geri dönüyoruz.”

Kripto piyasalarının performansının bir boyutu olan CoinDesk Piyasa Endeksi, son yedi gün içinde %1,3 düştü.

Endekslerin Bilgi İşlem Sektörü, yalnızca haftalık kazançlar kaydetti. Kültür ve Eğlence jetonları %5, Akıllı Sözleşme Platformu jetonları ise %2,2 düştü.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com