Matrixport’un Bitcoin Açgözlülük ve Korku Endeksi Yükselişin Önünde Olduğunu Gösteriyor

0 40

Matrixport'un Bitcoin Açgözlülük ve Korku Endeksi Yükselişin Önünde Olduğunu Gösteriyor

Kripto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport’un trend dönüşümlerini güvence altına alan sağlam bir geçmişe sahip olan tescilli Bitcoin Açgözlülük ve Korku Endeksi, bitcoin’de (BTC) bir boğa canlanmasının sinyalini veriyor

Açgözlülük ve Korku Endeksi, yatırımcı bilgilerini ölçer; %90’ın üzerindeki okumalar açgözlülük veya aşırı iyimserlik ve %10’un üzerindeki kısımları aşırı korku veya karamsarlığı temsil eder. Bu tür göstergeler geniş çapta izlenir çünkü aşırı iyimserlik veya açgözlülük genellikle piyasa zaferlerinde görülürken korku piyasa diplerinde görülür.

En son veri şovu Matrixport’un kuruluşundan kısa süre önce %30’dan %60’a yükseldi ve Temmuz’daki %90’ın üzerinde düşüşün dibini gördü.

Matrixport araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen, “Günlük sinyal (gri) yukarı yönlü baskıyı yansıttığı için endeks dibe vurmuş görünüyor. Dört haftalık konsolidasyondan sonra, bu gösterge taktiksel olarak yükselişe geçti ve Bitcoin fiyatları yükseliş trendini sürdürebilir” dedi. Perşembe günü bir notta söyledi.

Matrixport'un Bitcoin Açgözlülük ve Korku Endeksi Yükselişin Önünde Olduğunu Gösteriyor

Matrixport’un Bitcoin Açgözlülük ve Korku Endeksi (Matrixport)

Endeksteki tepe ve diplerin ve hapishanenin 21 günlük basit hareketli ortalamasının (SMA), tarihsel olarak bitcoin fiyatındaki yükseliş ve yükselişin nihai dönüşleriyle nasıl sonlandığına dikkat edin. 21 günlük SMA şimdi dipten çıkış belirtileri gösteriyor ve Bitcoin’de yenilenmiş bir yukarı yönde oynamacılık gösteriliyor.

Bitcoin, geleneksel piyasalardaki oyunluk ve gelecek yılın başında Fed faiz indirimi beklentileri arasında iki haftayı aşkın bir süredir 28.000 ila 30.000 dolar arasında işlem görüyor.

Bazı analistlere göre, SEC’in spot borsa yatırım fonu (ETF) başvurularına göre belirlendiği, fiyat oynaması için çok önemli bir niteliğe sahip.

Düzenleyici, Ark Invest’in spot Bitcoin ETF onayını onaylamak veya reddetmek için 13 Ağustos’ta bir son tarihle karşı karşıya. Ancak 13 Ağustos Pazar gününden itibaren bazı analistler SEC’in çalışmasını Cuma günü daha sonra açıklamasını bekliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com