Bitcoin Rallileri Hızla Satılmaya Devam Ediyor – Naber?

0 34

Bitcoin Rallileri Hızla Satılmaya Devam Ediyor - Naber?

Yıla girmek için hızlı bir yükselişin fiyatının neredeyse ikiye katlanmasına neden olan sonuç sonrasında, bitcoin (BTC) son birkaç krediyi son derece dar bir aralıkta işlem gördü ve sürekli bir süre boyunca 30.000 doların üzerinde tutunmaya çalıştı.

Nisan çevresinden bu yana ve özellikle Haziran ortasından bu yana fiyat hareketine liderlik, bitcoin 30.000 doların üzerine çıkmadığında, gözle görülür bir ani ücrete dönüş oldu. En dramatik olay, 13 Temmuz’da, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile XRP’nin davasında XRP’nin kesin olarak bir mahkeme kararının ardından kripto para biriminin bir yıllık en yüksek seviyede olan 31.800 doların üzerine çıkmasıyla geldi. Bitcoin saatleri içinde sadece 31.000 doları değil, aynı zamanda 30.000 doları da bıraktı ve günler içinde 29.000 doların altına bile düştü.

En son örnek, fiyatın Salı günü gün boyunca o zamandan sonra 30.100 $ ‘a yükseldiği bu hafta geldi. Ralli ile ilgili haberler yayınlanmadan önce, bitcoin %1’den fazla gerileyerek yaklaşık 29.700 $’a geriledi. Basın zamanında fiyatı 29.400 dolardı.

Süre boyunca, son birkaç ay içinde bitcoin’deki düşüşlerin de kısa ömürlü olduğu kanıtlandı ve 29.000 doların altındaki her düşüşünde hızla toparlandı.

Bitcoin Rallileri Hızla Satılmaya Devam Ediyor - Naber?

Düzenleyici netlik bekleniyor

Analistler, tutunmaya çalışan rallilerin ardındaki bir dizi nedene işaret ediyor; bunlardan biri, SEC’in yakında bir spot bitcoin ETF’sine izin vereceği konusunda netlik elde edene kadar kenarda oturan çok sayıda alıcı var.

Piyasa yapıcı GSR’de bir türev tüccarı olan Spencer Hallarn, “Piyasa, yeni temel bilgileri beklerken sıkışmatı” dedi. Hallarn’a göre SEC, son dönemlerde yaşanan spot bitcoin ETF başvuruları hakkında bir karar verene kadar piyasada kalacak.

Sponsor Reklam

SEC’ merakla beklenen haberler, finans devi BlackRock’un haziran ayı ortasında bir bitcoin spot ETF’si için başvuruda bulunmasının ardından geldi ve bir dizi başka geleneksel yöneticiyi kendi başvurularıyla (veya daha önce reddedilen başvuruları yeniden dosyalayarak) takip etmeye teşvik etti.

Madenciler satıcısıdır

FundStrat’ta kripto strateji başkanı Sean Farrell’e göre, ivme eksikliğinin ardındaki sebeplerden biri, madencilerin Bitcoin yarılanmasından önce kar elde etmesi olabilir. Blok ödüllerinin mevcut 6,25’ten 3,125 bitcoin’e yarı yarıya düşürüldüğü sözde yarılanmanın 16 Nisan 2024’te gerçekleşmesi bekleniyor. Farrell, “düz fiyat performansı” dedi.

Farrell, herhangi bir rallinin topal takibinin, yalnızca piyasaya sürülen sürekli yeni perakende genişlemesinin kaybolmasından kaynaklanabileceğini öne sürdü, “İyi haber şu ki, bu model, önceki boğa piyasalarının önceki bölümlerinin simgesidir” dedi. “Bazı olumlu ETF haberleri, bizi kesinlikle bu yan gidişatın koruyabileceği itebilir.”

Büyük bir köy için gidiyor

Hallarn, “Piyasa geçen ay çok dar bir aralıkta kaldı ve değişiklikler, seçeneklerin aynı alanda kümelenmesine izin verdi, bu da volatilitenin son aralığın dışına çıkana kadar bastırılmasına neden oldu” dedi. Volatilitenin, aralığın yanından çıkana ve “artık bu etkiyle zincirlenemeyene” kadar sessiz kalacağını söyledi.

Bağımsız bir kripto türev satıcısı olan Christopher Newhouse, yalnızca spotta değil, türev perdelerinde da yerel yüksek seviyeler gücüne güçlü bir direnç olduğunu söyledi. “Eğrinin ön ucundaki küçük patlamalar bile neredeyse anında satılıyor. Tüccarlar tarafından hızla satılan tek şey daha yüksek spot fiyatlar değil – oyunluk da öyle,” dedi Newhouse.

Hallarn’ın yineleyen Newhouse, en önemli hizmetlerinden kişiler özellikle spot ETF’ye ve müteakip gecikmelere veya onaylara odaklandığını söyledi. Newhouse, belki de bu, Ağustos/Eylül volatilitesini seyretmek ve daha ileri tarihli seçenekler için uzatmak için bir fırsat olabilir, dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com