Litecoin Halving’in Ani Fiyat Artışlarını Sürdürmesi Muhtemel Değil, Veri Gösterisinden Sonra

0 45

Litecoin Halving'in Ani Fiyat Artışlarını Sürdürmesi Muhtemel Değil, Veri Gösterisinden Sonra

2011 yılında bir Bitcoin çatalı olarak ortaya çıkan Litecoin Ağı, üçüncü madencilik şampiyonluğunun yarılanmasını Çarşamba günü gerçekleştirecek ve yerel tokeni LTC’nin arzındaki etkisini azaltacak.

Halving, bir kripto para ağında madencilere yönelik işlemleri denetlemek ve deftere blok dahil etmek için verilen blok başına zirvesin %50 oranında azaltıldığı bir toplantı. Bu, yarılanmayı kabaca dört yılda bir uygulayan hem Litecoin hem de Bitcoin blok zincirlerinde bulunan bir özelliktir. Tüccarlar, arz bakımı nedeniyle kesintiye uğradıktan sonra LTC’nin artmasını beklese de, geçmişini gösteriyor.

Çarşamba günü değişiklik, blok başına LTC ödülü 12,5 LTC’den 6,25 LTC’ye düşecek ve litecoinblockhalf.com web sitesine göre muhtemelen 15:11 GMT (11:11 AM ET) adresine ulaşacak. Önceki yarılanmalar 5 Ağustos 2019 ve 25 Ağustos 2015’te gerçekleşti. Litecoin’in kurucusu Charlie Lee’ye göre, bu deflasyonist yarılanmalar, ağ güvenliğinden yararlanma kitlesel benimsemeye yardımcı oluyor.

Bununla birlikte, litecoin’in önceki iki olaya tepkisi yükselmeden başka her şeydi.


LTC’nin önceki yarılanmalara anlık tepkisi, yükselişten başka her şeydi. (Kaynak: TradingView/CoinDesk) (TradingView/CoinDesk)

Ağustos 2015 yarılanmasının ardından litecoin, bitcoin rallisiyle aynı zamana denk gelen ve fiyatların Aralık 2017’ye kadar 370 yükselişe kadar yükseldiği bir kırılmadan önce 19 ay boyunca 2,8-3,6 dolar arasında işlem gördü. Ağustos 2019 yarılanmasının ardından biraz benzer bir model ortaya çıktı.

Belki de traderlar, etkinlik öncesi rallilerden de açıklamak üzere yarılanmaları olarak fiyatladılar ve ardından aylarca Bitcoin boğa koşusunu beklemeden önce kar elde ettiler.

LTC’nin önemli olaya karşı kayıtsız tutumu, her iki durumdaki da piyasa değeri ve çapa endüstrisi ile önde gelen kripto para birimi olan bitcoin’in acımasız bir ayı yükünün yüklenmesisi gerçeğiyle açıklanabilir. Daha da önemlisi, kripto boğa piyasaları standart olarak, Litecoin’in yarılanmasından 8-9 ay sonra gerçekleşti bitcoin’in ödülü yarılanmasından aylar sonra başlar. Bitcoin’in dördüncü yarılanması Mart/Nisan 2024’te gerçekleşti.

Basın zamanında LTC, doğumdan bugüne %28,8 diziyle 90,29 dolardan el gösterimi. Kripto para birimi, önceki halving öncesi fiyat dizilerini anımsatan bir hareketle ilk yarıda yükseldi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com