Kripto Hedge Fonları Rekt Alırken Bitcoin Kral Kalıyor

0 37

Kripto Hedge Fonları Rekt Alırken Bitcoin Kral Kalıyor

İsviçre merkezli kripto yatırım işlemleri 21e6 Capital’in bir araştırma raporuna göre, 2023’ün ilk yarısında kripto hedge fonlarına yatırım kuşlarına bitcoin (BTC) satın almayı elde tutmaktan fazla daha fayda sağlayacaktı.

Bloomberg’e ulaşma 21e6 Capital verisine göre, kripto paralar dönem boyunca ortalama %15, bitcoin için %83 kazanç sağladı. Yönlü stratejilere sahip fonlar, genellikle piyasa eğilimlerini takip etmeye çalışan, bağımsız stratejilerde Bitcoin’in çok altında ancak %6,8’in üzerinde ortalama %22 getiri sağladı; bu, dalgalı piyasalarda zor bir teklif.

Fonlar, Kasım Ailesi multimilyarın gönderdiği kripto borsası FTX’in aniden yükselişi, bu yılın başında üç kripto dostu bankanın yükselişi ve potansiyel dönemlerinde devam eden türbülansa karşı mücadele etti.

“Bitcoin’e basit bir yatırımın tüm bu fon sepetlerinden daha iyi performans yapısını incelemek açık. 21e6 Capital durum yöneticisi Jan Spörer ve satış ve pazarlama başkanı Maximilian Bruckner, “Bitcoin yılın yarısına kadar yaklaşık %80 değer kattı” diye yazdı. “Önceki boğa koşularında, kripto hedge fonları değerleri bitcoin karşılaştırmasını önemli ölçüde geride bırakabiliyordu. Profesyonelce yönetilen kripto fonları arasındaki düşük performans nasıl bu kadar yaygın bir fenomen olabilir?”

Karmaşık cevap, kripto hedge fonlarının, sürelerini geciktiren FTX’in sonuçlarından sonra riskleri barındıran yardımcı olmak için toplu nakit pozisyonlarından daha büyük olması gerçeğini içerir. Altcoinlerin (veya bitcoin veya eter olarak adlandırılmayan kripto para birimlerinin) düşük performansı da hedge fonları yönünde.

21e6 Capital, dünya çapında fazla 700’den kripto fonu takip ediyor ve 70 şirkette 123 fonun bağlantı performans raporlarını takip ediyor. Bloomberg tesislerine göre düşük performans, bu kripto hedge fonlarının yaklaşık 97’sinin veya %13’ünün rekoruna yol açtı. Bir örnek, FTX’e yoğun maruz kalması nedeniyle Şubat ayında kapandığını ortaya çıkarmak kripto yatırım şirketi Galois Capital’di. Diğer koruma fonları, düşük performans gösteren fonları kapattı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com