Çin Küresel, FTX-Alameda’ya Karşı 67 Milyon Dolarlık Talepte Bulundu

0 27

Çin Küresel, FTX-Alameda'ya Karşı 67 Milyon Dolarlık Talepte Bulundu

Matthew Graham’ın Sino Küresel Capital’i, 2021’de Sam Bankman-Fried ile birlikte sahipliğini elinde bulunduruyor Sino’nun Liquid Value fonu adına FTX Trading Ltd.’ye karşı 67,3 milyon dolarlık bir dava açtı.


Not: Maclaurin Investments, Alameda Ventures’a bağlı bir şirkettir.

Fon, 200 milyon dolar toplamayı amaçladı ve öncelikle yüksek net varlığa sahip bireyleri hedef aldı. Bu yaklaşım, şirket resmi bir fon aracı aracılığıyla ilk kez dış sermaye aramak için Çin için bir ayrılmayı işaretliyordu.

Fonu tanıtan pazarlama materyalinde FTX, slayt destesinde Bankman-Fried’in belirteç evine maruz kalarak “önemli stratejik değerin” yükünü açma potansiyeline sahip bir “ortak GP ve ana LP” olarak tanımlandı. Ocak 2022’de fon, FTX’in çapa yatırımcısı olduğu 90 milyon $ toplamıştı.

Çin Küresel, FTX-Alameda'ya Karşı 67 Milyon Dolarlık Talepte Bulundu
(Çin Küresel Başkenti)

Sponsor Reklam

Başlangıçta Sino Küresel, “FTX borsasına doğrudan maruz kalmasın gözaltında verilerinde orta yedi rakamla sınırda olduğunu” söyledi.

Bankman-Fried, Alameda Research, yan kuruluş Alameda Ventures ve Graham ile birlikte 2022’den itibaren SEC başvurularında fonda yürüttüğü bir yatırımcı olarak listelendi.


(Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu)

2023 yıllarında fon, Cayman Adaları Para Otoritesinde aktif olarak kalmasına rağmen artık SEC’e kayıtlı değil.

Sino Global’in bir sözcüsü daha önce CoinDesk’e fonun yatırım çabalarının önemli bir altyapısı ve oyun üzerinde olmuştu.

FTX’in sonuçlarından kısa bir süre sonra Sino, “FTX’in belirli bir kesimini taşımaya kendini adamış iyi bir aktörün bildiğine güvendiğini” yazan bir bildiri yayınladı. “Yanlış güveni derinden esefle karşılıyoruz.”

Temmuz ortasında, Sino Küresel, eski FTX COO’su Constance Wang’ı, “Bankman-Fried’in bağış toplama kampanyasındaki “sağ kolu” olarak tanımlanan oyun başkanı olarak işe alındığını duyurdu.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com