FOMC Tutanaları Belirsizlik, Tedbirli İyimserlik Gösteriyor. Büyük Bitcoin Yatırımcıları Farklı Yollar İzliyor

0 47

FOMC Tutanaları Belirsizlik, Tedbirli İyimserlik Gösteriyor. Büyük Bitcoin Yatırımcıları Farklı Yollar İzliyor

Haziran buluşmasının Çarşamba günü yayınlanan Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) tutanakları, merkez bankacılarının ekonominin gelecekteki aylardaki kaderi hakkında belirsiz olduğunu gösteriyor.

Faiz artırma kararlarındaki birikimler, kripto piyasalarını nasıl derinden etkileme? Bu arada, dağılımları değişse de bitcoin “balinalarının” sayısı arttı.

Haziran FOMC uyarısı

FOMC tutanakları, Fed yetkililerinin önümüzdeki altı ay içinde ekonomik durgunluk ihtiyatlı bir şekilde tahminde bulunduğunu ve ardından “ılımlı tempolu bir toparlanma” olduğunu gösteriyor.

Ayrıca böyle bir durgunluğun “ne derin ne de uzun süreli” olacağına yönelik beklentiler de dile getirdiler.

Yine de, son dönemler faiz artırımlarını durdurma kararının para politikasına ilk zarar vermeyen bir yaklaşım olarak kullanımıyla birlikte, bir ip üzerinde yürüyor gibi görünüyorlar. ABD ekonomisi, FOMC’nin beklemesinden daha dayanıklı oldu. Çelişen ekonomik değerlendirme etkisi.

Örneğin, sabah 08:15’te (ET), ADP istihdam verisi, özel sektör Haziran 2022’den bu yana en yüksek ve 228.000 olan beklentin çok üzerinde olan 497.000’den fazla iş yarattığını gösterdi. Yalnızca bir saat 45 dakika sonra, İş Açıklıkları ve İşgücü Devir Anketi (JOLTS), aynı dönemde açık iş ilanlarında beklenmedik şekilde büyük bir dalgalanma olduğunu gösterdi.

Balinalar farklı yollar

Daha büyük yatırım topluluğu makroekonomik kökenle boğuşurken, bazı bitcoin balinaları, FOMC ile aynı belirsizliğin bir kısmı sergilerken bile boyut olarak büyüyor.

Bitcoin balinaları, 1.000’den fazla BTC’ye sahip olanlardır. 14 Haziran’dan bu yana, varlık yönetimi devi BlackRock’un spot bitcoin ETF’si yönetiminden bir gün önce, BTC balinalarının sayısı %1,6 artarak 20 Mayıs’ta başlayan kısa yolculuğun yükseliş trendini hükümranlar.

Arzın balinaları arasında dağılım, farklı yorumlar için güven anlamı gelir.

1.000-10.000 BTC’ye sahip olanlar, 14 Haziran’dan bu yana 90.396 BTC (%2 sahne) yükseldi. Benzer bir kazanç, 100.000 BTC’den fazla tutanlar arasında da yaşandı. Arzları %3 arttı (107.883 BTC).

Ancak 14 Haziran’dan bu yana, 10.000 ila 100.000 BTC tutanlar için BTC arzı %10 düştü (184.153 BTC). Bu grup riskli farklı görüyor ve diğer iki balina kohortundan daha az bitcoin’e güveniyor.

Makro ekonomik ortamın artırılması geldikçe, grubun hangi gruptan daha kârlı olduğuna dair kararları izlemelidir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com