Aptos’un Twitter Hesabı Hack’lendi!

0 50

Aptos’un Twitter Hesabı Hack’lendi!

Aptos‘un Twitter hesabı hack’lendi ve airdrop reklamı yapıldı.

Son periyotlarda kripto para dalında göze çarpan projelerden biri olan Aptos’un Twitter hesabı hack’lendi. Bununla birlikte proje yöneticileri tarafından açıklama geldi.

Aptos’un Twitter Hesabı Hack’lenerek Airdrop Reklamı Yapıldı

Aptos Foundation’ın bir Twitter hesabı, düzmece bir airdrop’u teşvik etmek maksadıyla atağa uğramış üzere göründü ve Twitter hesabından açıklama geldi.

Hacker’lar, Aptos Vakfı’na ilişkin olan bu Twitter hesabını kullanarak insanları geçersiz bir airdrop’a katılmaya teşvik eden düzmece bir web sitesine yönlendirmiş üzere görünmektedir. Aptos CEO’su Mo Shaikh’in Twitter hesabı da muhtemelen dolandırıcılık teşebbüsünün bir kesimi olarak atağa uğramış olabileceği fikri toplulukta yayıldı.

Aptos Labs, süratli bir biçimde Twitter üzerinden bir ikaz yayınlayarak insanları, ikna edici lakin uydurma bir web sitesine yönlendiren irtibatlarla etkileşime geçmemeleri konusunda ikazda bulundu.

Uyarıda, “Aptos Foundation’dan Aptos_Network hesabının güvenlik ihlali yaşandığına dair resmi bir bildirim aldık” tabiri yer aldı. Ayrıyeten, “APT airdropuyla ilgili son tweet geçersiz. Lütfen o tweet yahut verilen ilişkiyle süreç yapmayın” formunda devam eden bir ikaz bulundu ve topluluk hususa dair bilgilendirildi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com