Fed Önizlemesi: Kripto Gözlemcileri Powell’ın Temmuz Ötesinde Faiz Artışları İçin Kapıyı Açık Tuttuğunu Görüyor

0 40

Fed Önizlemesi: Kripto Gözlemcileri Powell'ın Temmuz Ötesinde Faiz Artışları İçin Kapıyı Açık Tuttuğunu Görüyor

ABD Merkez Bankası (Fed) Çarşamba günü faiz oranını yollarını açıklayacak ve soru, gösterge maliyeti maliyeti 25 baz puan (bps) artırıp artırmayacağı değil, artışın bir sıkılaştırma yükünün sonunu işaret edip gidecek. bu 16 ay önce başladı ve geçen yılki kripto sağlığı görevlilerinden kendisinin sorumluydu.

Başkan Jerome Powell’ın 18:00 UTC (14:00 ET) duyurusundan yarım saat sonra bir basın toplantısı düzenlemesiyle, Fed’in oranı %5,25 – %5,5 ile 22 yılın en yüksek maliyetlerinin yükseltilmesi bekleniyor.

106 ekonomistin yakın tarihli bir Reuters anketi, çoğu kişinin zammın bir süreliğine son beklentisini gösterdi. Fed fonları işlemleri, trader’ların Fed’in daha sonra faiz oranlarını gelecek yılın başına kadar sabit tutmasını beklediklerini gösteriyor. Ancak bazı kripto alıcıları aksini söylüyor.

“Fed’in Haziran Ekonomik Projeksiyon Özeti’ne (SEP) boyutu, Fed yetkilileri arasındaki medyan tahmin, yıl sonuna kadar iki adet 25 baz puanlık artışın daha da gerçekleşeceğini gösterdi, ancak piyasalar bu görüşü tam olarak kabul etmeyen ve bir tanesini ima etmeye devam ediyor. Kripto ticaret şirketi ve likidite sağlayıcısı GSR’de araştırma analisti Matt Kunke, CoinDesk’e ilişkin demeçte, “(~%65) iki zamdan (~%27) daha olası.”

Kunke, “Yıl sonu baz durumumuz SEP tahminleriyle uyumlu olmaya devam ediyor ve Fed’in tercih ettiği yansıma göstergesi olan Core PCE ile ölçülen büyüklüğün devam eden ısrarı nedeniyle bu yıl bir başka zammın büyümesini tahmin ediyor” dedi.

Sadece kripto değil. Bank of America, Fed’in Eylül ayında faiz oranlarını artırmasını bekliyor.

Bank of America’nın Döviz Küresel araştırma ekibi Cuma günü üzerinde yazdığı bir notta, “Eylül’de ikinci bir 25bp’lik dizi beklemeye devam ediyoruz, ancak Temmuz’dan sonraki eylem, hem zamların zamanlaması hem de gerçekleşmeip olmayacağı açısından büyük ölçüde elde etmeye bağlı olmaya devam ediyor” dedi. .

Haziran ayındaki Fed toplantısından bu yana, yükselen ve sonunda, kullanımdaki dayanıklılığın devam etmesi ve çöken ortamı gözlemleyerek daha fazla sıkılaştırma beklentilerinden vazgeçtiler ve ekonomi için yumuşak bir iniş olacağından daha fazla emin oldular. Bitcoin, büyük ölçüde spot-ETF iyimserliğinin arkasında ve sınırlı ‘goldilocks’ ekonomik öneminin daimi olarak %16 yükseldi.

Bu, Temmuz ayı sonrasında daha fazla faiz artırımına ilişkin tahminlerin, görüşlerin masadan bir miktar risk alarak kripto para birimleri de dahil olmak üzere öğeleri üzerinde aşağı yönlü baskı oluşturmakta olduğu.

“25 baz puanlık bir faiz artışı piyasa tarafından tamamen bekleniyor, ancak FOMC yükselişi dili ve ardından gelen Powell basın toplantısında, bu yıl daha fazla bir faiz artışı için kapıları açık bırakan şahin bir tonun daha da çıkacağını izleyeceğiz. Kantitatif kripto ticaret şirketi TDX Strategies’ yönetici ve CEO’su Dick Lo, “piyasalar üzerinde aşağı yönlü baskı var” dedi.

Korelasyonlar hızlı değişiklikler

Fed’in bildirimi ve Wall Street hissiyatı bitcoin için o kadar önemli olmayabilir: Kripto para biriminin hissini inceleyin ile olan yükünü oğlu 90 gün içinde zayıfladı.

Ancak, kısıtlamalar geriye dönük göstergelerdir ve hız süreleri. Bitcoin’in 15 Haziran’da BlackRock’un ETF işletmesiyle güçlenen yükseliş ivmesi, JPMorgan’ın ayrıca beğenilerinin herhangi bir onayın kripto ekonomisi için ezber bozacağını söylemesiyle son dönemler zayıfladı. Pazartesi günü, kripto para birimi %3’ün üzerine düştü ve Bollinger bantlarından aşağı doğru potansiyel bir oynama patlaması sinyali verdi.

Bu, kripto para tüccarlarının Fed’in ne söylediğine ve geleneksel piyasaların nasıl tepki vermesine dikkat etmesi daha iyi olabilir.

“Fed’in Eylül ve sonrasındaki toplantıları için nasıl bir ton belirleyeceğine dair. Enflasyon gerilerken merak uyandıran bir dönemeçte bulunuyoruz ancak olumlu baz etkilerinden sonra daha az belirgin olacak. Kurumsal kripto türevleri platformu FalconX’in araştırma başkanı David Lawant, bir e-postada, şahin bir Fed konuşmasının kapsamını ima ederek, petrol fiyatı son birkaç hafta içinde yaklaşık %10 geri sıçradı.

Lawant, mevcut kripto varlığının hareketinin, kripto barındıranki heyecan ve daha geniş bir zamandan biraz ilgisizlikle işaretlenen 2019’u anımsattığını söyledi.

Lawant, “[Kripto] haklarının varlıklarıyla birlikte daha geniş bir şekilde hareket etmeyi bekliyorum” dedi.

Dijital servet platformu Yield App CEO’su Tim Frost, kripto boğa piyasasını kutlamak için çok erken olabileceği konusunda uyardı.

Frost, “Powell’ın konuşması özellikle şahinse veya sonraki dakikalar sürekli veya artan şahin ortaya çıkarsa, bu muhtemelen geçen hafta görülen kripto rallisini dizginleyecektir” dedi. “SEC’in Binance, Coinbase ve ardından Ripple’ın bağlantıye karşı ulusal zaferiyle ilgili son kararları bir miktar kesinlik tarihlerinden, çoğu kişi zaten bir boğa yönetiminin başlangıcını kutlamaya başladı. Yine de şampanya patlatmak için çok erken.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com