Dogecoin, X Payments Spekülasyonunda %10 Arttı, DOGE Vadeli İşlemleri Tüccarları 10 Milyon Dolar Kaybetti

0 33

Dogecoin, X Payments Spekülasyonunda %10 Arttı, DOGE Vadeli İşlemleri Tüccarları 10 Milyon Dolar Kaybetti

Dogecoin (DOGE), memecoinin yeni markalanan X platformunda daha büyük bir rol oynadığına dair spekülasyonların ralliyi körüklemesiyle üst üste ikinci gün yükseldi.

CoinGecko verileri, DOGE’nin son 24 saat %10’a varan dizisiyle 7,7 sentin üzerine geldiği ve işlem hacminin 2,3 milyar dolar olduğunu gösteriyor. Bu hacimlerin çoğu, Kore wonu ticaret çiftine karşı spekülatif oyunları çekmesiyle Güney Kore borsası UpBit’ten geldi.

Coinglass verisi, vadeli işlem tacirlerinin dogecoin’in fiyat hareketlerine karşı bahis oynayarak yaklaşık 10 milyon dolar kaybettiğini gösteriyor.

Analistler, Pazartesi günü her şey uygulaması X olarak yeniden markalaşan Twitter’ın, sahibi Elon Musk’ın göğüs madeni paraya olan tutkusu gözünün önüne geçen, gelecek aylarda yakında doge tokenları kabul edebileceğini söylüyor.

Sponsor Reklam

Kryptomon Baş Pazarlama Sorumlusu Tomer Nuni, CoinDesk’e bir Telegram mesajında ​​”Reklamverenlerin DOGE’yi reklamlar ve Twitter’daki diğer kullanımlar için tıslama yönü” dedi.

“Tesla, DOGE ile malları için tıslama sona erdiğinde da aynı şey olduğunu gördü. Dolayısıyla spekülasyon, Tesla’nın yaptığı gibi Musk’ın işletmeleri ve hisarlarının kripto para kabul etmeye son vermesi sona erebilir,” diye ekledi Nuni.

Bu tür spekülasyonların hepsi asılsız değil. Nisan ayında Musk, Twitter’da DOGE ödemeleriyle dalga darbeleri, sitenin premium nefes sahibi bellek hizmeti olan Twitter Blue için ödeme seçeneklerinden biri olarak dogecoin’i öneren bir tweet attı.

Musk’ın elektrikli otomobil şirketi Tesla, Tesla Store’da mal satın almaları için DOGE ödemelerini zaten kabul ediyor ve kartlarda bir tekrar olabilir.

Ocak başındaki bir rapora göre Twitter, sosyal medya platformu aracılığıyla ödemelere izin verecek bir sistem tasarlıyor ve milyarder sahibi Elon Musk, “her şeyden önce” itibari para birimleri için olmasını istese de, daha sonra kripto para birimleri ekleyebilmeyi istiyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com