Düzenleyici Baskılar Ortasında Girişler Yavaşladıkça Ether Staking Oranı Önemli Dönüm Noktasına Yaklaşıyor

0 61

Düzenleyici Baskılar Ortasında Girişler Yavaşladıkça Ether Staking Oranı Önemli Dönüm Noktasına Yaklaşıyor

Ether (ETH) staking, staking sözleşmelerinde kilitlenen tüm tokenlerin %20’sinin önemli bir kilometre taşına yaklaşırken, ancak bağlantı noktaları riskler konusunda temkinli büyüdükçe girişler ilk acelenin ardından yavaşladı.

Yatırımcılar, işlenen ve kuyrukta bekleyen tokenler dahil olmak üzere Ethereum’un staking ağına 23,9 milyon ETH yatırdı. Hildobby’nin bir Dune Analytics gösterge tablosuna göre toplam, tokenin 120 milyonluk arzının yaklaşık beşte birini oluşturuyor.

Ethereum’un Nisan ayından itibaren kendi kanıtından çekilmeye izin veren Şangay yükselmesi, ikinci en büyük kripto para birimini almak için yeni talep ortaya çıkardı. Staking, kripto ürünleri bir içerik ödülü bir doğrulayıcı olarak ağ güvencesi altına almak için tokenleri kilitlemesine izin verir ve bu da onu kurumsal öğeler da dahil olmak üzere uzun vadeli hükümler arasında popüler bir yatırım haline getirir.

Yükseltmeden bu yana, mevduatlar, askerlerin akın etmesiyle mevcut fiyat üzerinden 8,4 milyar dolar değerinde, para çekme işlemi 4,5 milyon kalıntı bırakma ve yeni doğru sağlayıcılar oluşturmak için bekleme süresinin yaklaşık bir buçuk ay çıkardı.

Ancak, girişlerin hızı, ilk hikâyea kıyasla geçen ay azaldı.

Dijital varlık yatırım ürünü şirketi 21Shares’in araştırma analisti Tom Wan, “Yavaşlamanın merkezi borsalardaki sohbetlerden kaynaklanması muhtemel” dedi.

Wan, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) kripto borsaları Binance ve Coinbase’e dava açtığı Haziran bölümlerinin başlarının girişleri için “önemli bir dönüm noktası” olduğunu belirtti. Ajans, her ikisi de en büyük ETH staking hizmetleri arasında yer alan platformların, staking hizmetleriyle kayıt dışı menkul değerleri yansıttığını iddia etti.

21Shares tarafından miyop bir Dune Analytics panosu, davaların ardından ETH staking’e net akıntıların bir süreliğine düştüğünü ve Mayıs ayında bu yana ilk kez bazı durumlarda negatife döndüğünü gösteriyor. O zamandan beri, buharlar pozitife döndü, ancak Mayıs ayından daha düşük bir seviyede.


(Dune Analytics/21Paylar)

Doğrulayıcı sıra kolaylıkları

Yavaşlayan talep, ağa yeni doğrulayıcıları aldıkları için bastırılmış kuyruğun hafifletme boyutlarına katkıda bulundu. Yeni doğrulayıcıları dağıtmak için bekleme süresi, Haziran başında neredeyse 46 gün olan zirveden 36 güne düştü.

Her gün ağa giren yeni doğrulayıcıların eşiğini artırmak, Ethereum’un kurallarının aşılmasına yardımcı oldu ve kuyruğu beş gün bırakıldı, Everstake staking hizmetinde Ethereum blok zinciri yöneticisi Irina Timchenko tweet attı.

Yatırım şirketi Recharge Capital’in yönetici ortağı John “Omakase” Lo, CoinDesk’e verdiği demeçte, hala yüksek olan bekleme sürelerini kullananlar için zararlı olduğunu ve staking’e “akışları kesinlikle azaltacağını” söyledi.

Staking’e aktarılan tokenler, kuyrukta takılıp kalana kadar ödül kazanan, bu da etkin bir şekilde yıllık getirisini elde ettiğini, diye açıkladı.

Bununla birlikte, dijital varlık yatırım şirketi Arca’nın araştırma başkanı Katie Talati, doğrulayıcı kuyruğunun girişleri üzerindeki etkinin düşük olduğunu söyledi.

“Yatırımcılar daha çok staking kuyruğuyla veya ETH stakinginden para çekmenin ne kadar sürdüğüyle ilgileniyor.”

Merkezi olmayan staking yükselişi

Merkezi staking hizmetleri çevreleyen riskler, yatırımcıların büyük faydaları merkezi olmayan çözümlere yöneltmiştir.

Talati, “Rocketpool ve Lido gibi merkez olmayan staking protokolleri ile stake edilen varlıklarda büyük miktarda büyüme gördük” dedi.

İki merkezi olmayan likit staking protokolü, geçen ay sırasıyla %5,4 ve %6,3 büyüyerek Coinbase ve Binance’i geride bıraktı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com