Bitcoin, 2023’ün Çalkantılı İlk Yarısının Evi Temmuz’da Sakinleşti

0 129

Bitcoin, 2023'ün Çalkantılı İlk Yarısının Evi Temmuz'da Sakinleşti

Bitcoin, Temmuz kuşağındaki yaratıklar gibi düz işlem görüyor, bu da onların geçen ayki %21’lik fiyat dizisini takip etmekte olan isteksizlik bir işareti. Haziran ayındaki bu yana ilk önemli işletme verisi olan Çarşamba günü Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE), menzile bağlı ticaret modelinin devam edip etmediğini işletmer. Devam eden bir yolculuk yatırımcıları canlandırılabilirken, düzleşme veya dizileri boğabilir.

Bu yıl, fiyatların bugüne kadar %84’üyle bitcoin için güçlü geçti. Bununla birlikte, aydan aya yapısı, kazançların çoğu kışın korunmasını geçiriyor; Ocak ve Mart sırasıyla %1,11 ve %0,73 günlük ortalama getirdiğini kaydetti.

Büyük ölçüde BlackRock’un spot ETF duyurularından elde edilen veriler %0,41’lik ortalama günlük aşınmayla Haziran performansı da güçlüydü. Şubat ve Nisan sınırlarını genişletti, Mayıs ise BTC’nin bu yılki tek etki performansını sergiledi.

Tarihsel olarak Temmuz, bitcoin için güçlü olmuştur. 2014’ten bu yana BTC, Temmuz ayında ortalama %0,39 artarak tüm aylar arasında en yüksek üçüncü oldu. 2020’den ölçümleri Temmuz, ortalama %0,57’lik günlük kazançla ikinci sırada (Ekim’e kadar) yer alıyor. 30 işlem günü üzerinden hesaplanan performans, sırasıyla yaklaşık %12 ve %19’luk aylık kazançlar anlamında geliyor.

Ancak 2023 için durum böyle değil, çünkü Temmuz sonundaki ortalama günlük kazanç sadece %0,03, yani 30 gün üzerinden hesap bittiğinde yaklaşık %0,93 daha yüksek.

Bitcoin’in fiyatı 2023 boyunca yükselme sürecindeyken, aya göre günlük kazançların yörüngesi ters yönde hareket etti. BTC’nin yükselişiyle ilgili tüm heyecana rağmen, bu hala bir yılın başı fenomeni.

Bitcoin, 2023'ün Çalkantılı İlk Yarısının Evi Temmuz'da Sakinleşti

Kötümser bulundurmaları, muhtemelen BTC fiyatlarına sahip olmalarını alıkoyar. İyimser olanlar, muhtemelen bitcoin’in ilk yıldaki dizisini sürdürdüğü gerçeğine demir atacaktır.

Glassnode’dan zincir içi veri, bitcoin adreslerinin %74’ünün kârda olduğunu gösteriyor ve bu muhtemelen boğalar için bir puan yer alıyor. Kârlı BTC’leri yüksek yüzdesi, özellikle 2023’teki keskin yükselişin ardından mevcut birikimi koruyabilecek bir yatırımcı tabanına işaret ediyor.

Haziran ayı ortasındaki bu yana ilk önemli buluşmaist veri olan Çarşamba günü TÜFE’nin potansiyel bir ters rüzgar var. Tahminler, aylık fiyatların %0,3’ünü gösteriyor. Daha büyük bir hikaye potansiyel olarak fiyatlara maruz kalma. Yine de piyasalar, Federal Açık Piyasa Komitesi’nin (FOMC) Temmuz ayında faiz oranlarını artırmasını beklerken, fiyatları önemli ölçüde hareket gösterisi için muhtemelen çok büyük bir sahne çalıştırması.

Son olarak, CoinDesk Endeksleri Bitcoin Trend Göstergeleri, BTC’nin önemli bir yükseliş trendinde sinyalleri vermeye devam ediyor, bu da kısa vadeli fiyatların uzun vadeli ortalamalardan daha yüksek hareket ettiğinin bir işareti.

Bu makale, yalnızca okuyucuyu doğru bilgilerle bilgilendirmek amacıyla CoinDesk gazetecileri tarafından saklanmış ve düzenlenmiştir. Glassnode’dan bir bağlantıya tıklarsanız, CoinDesk komisyonu kazanabilir. Daha fazlası için bkz. Etik Politikası .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com