BTC Fiyat Analizi – Bitcoin İçin 2 Olası Senaryo

2 129

BTC Fiyat Analizi Ne Olur. Bitcoin İçin 2 Olası Senaryo.

Sponsor Reklam

BTC Fiyat Analizi Geçtiğimiz haftalarda, Bitcoin’in fiyatı 50 günlük hareketli ortalamanın altına düştükten sonrasında dar bir aralıkta konsolide oluyor. Piyasa şu anda iki mühim düzey içinde yer ediniyor ve birkaç ihtimaller içinde senaryonun ortaya çıkması için yer bırakıyor.

BTC Fiyat Analizi Günlük Grafik:

[currency kur=”btc{}doviz”]

Günlük zaman dilimindeki fiyat hemen hemen kayda değer bir yukarı yada aşağı hareket göstermedi. Gelecek haftalarda bir ralli gerçekleşirse, izlenecek ilk direnç seviyesi, 28.000 $ civarında konumlanan 50 günlük hareketli averaj ve arkasından kritik 30.000 $ seviyesidir.

Öte taraftan, sahipleri için güvenilecek temel destek alanları, 25.000 $ seviyesi ve 23.000 $ civarındaki 200 günlük hareketli averajdır. RSI göstergesi, fazla hareket etmeden %50 eşiğinin altında kalıyor, bu da mevcut düşüş momentumunu gösteriyor ve kısa vadede aşağı yönlü hareket olasılığını artırıyor.

BTC Fiyat Analizi Günlük Grafik

BTC Fiyat Analizi 4 Saatlik Grafik:

[ilgiliMakale icerik_id=”2067″]

4 saatlik grafikte, fiyat mühim bir azalan kanal içinde kalıyor. Son zamanlarda 26.000 $’lık ufak destek seviyesinin teşvik etmiş olduğu yukarı yönlü bir itiş olsa da, kanalın alt sınırına ve 25.000 $’lık destek alanına doğru kuvvetli bir düşüş olasılığı hala var.

Tersine, bir rallinin gerçekleşmesi için piyasanın ilkin 27.500 $’lık direnç seviyesini geçmesi gerekiyor. Bu gerçekleşirse, kanalın üstünde bir kırılma ve arkasından direnç alanının 30.000 dolardan tekrardan kontrol edilmesi olasılığı artacaktır.

BTC Fiyat Analizi 4 Saatlik Grafik

On-chain Analiz

Bitcoin Madencileri Rezervi

Bitcoin’in fiyatı nispeten durgun olsa da, on-chain metrikleri incelemek, altta yatan dinamikleri anlamamıza destek olabilir.

Aşağıdaki grafik, ekosistemde mühim bir grup olan madencilerin tuttuğu BTC miktarını ölçen Bitcoin madenci rezervi metriğine odaklanmaktadır.

Veriler, bu metrikte son 9 ayda tutarlı bir düşüşü açıkça gösteriyor ve madencilerin, belirsiz bir makroekonomik ortamda operasyonel giderleri karşılamak yada riskleri azaltmak için madeni paralarını sattıklarını gösteriyor.

Bu düşüş yoğunlaştı ve madencilerin madeni paralarını daha yüksek bir seviyede satmak için son fiyat artışından yararlandıklarını gösteriyor. Bu eğilim devam ederse, yakın gelecekte düşüş eğiliminin tersine dönmesi muhtemeldir. Madencilerden gelen devamlı satış baskısı, piyasada aşırı bitcoin arzına neden olabilir ve bu da fiyatta potansiyel bir düşüş eğilimine yol açabilir.

Bitcoin Madencileri Rezervi

 

Uyarı : Bu sitede yer alan haber ve kripto analiz , bitcoin, altın piyasası gibi bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Sadece döviz piyasalarına ilişkin en son görüş ve haberleri bir araya getirmek ve bu kripto analiz yorumlarının takibi sizin tarafınızdan yapılır ve daha sonra karar vermek bu web sitesinden bağımsız olarak yapılır.

Analiz istekleriniz için lütfen yorum kısmından analizini istediğiniz Coin ismini belirtin.

2 Comments
  1. Tunalisaid says

    Teşekkürler gayet gerçekçi ve objektif bir yorum tebrik ederim👍

  2. […] sitede yer alan haber ve Aave kripto analiz , bitcoin analizi , altın piyasası gibi bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Sadece döviz […]

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com