Aave Fiyat Tahmini Haziran 2023

Aave Fiyat Tahmini

0 238

Aave Fiyat Tahmini ve Aave Analizi

Aave Fiyat Tahminine bakmadan önce Aave Coin Tanıyalım. Kullanıcıların stablecoin’lerden altcoin’lere kadar çeşitli dijital varlıkları ödünç alıp ödünç verebileceği Ethereum tabanlı bir para piyasasıdır. Aave (AAVE), aynı zamanda Aave platformunun yerel kripto para birimidir: kullanıcıların bir aracıya ihtiyaç duymadan bir dizi kripto para ödünç alabileceği ve faiz ödemeleri karşılığında varlık ödünç verebileceği merkezi olmayan bir finans (DeFi) platformu.

Aave Merkezi olmayan borç verme sistemi

AAVE kullanıcıları artık paralarını yönetmek için geleneksel bir finans kurumuna ihtiyaç duyuyor. Programı yazmak için kullanılan koda güvenmeleri gerekir ve hayal kırıklığına uğramazlar. AAVE’yi merak ediyorsanız, bu Afro-Amerikan Yerel İngilizcesinin kısaltmasıdır. Her ne olursa olsun, gelişmekte olan birkaç DeFi kripto para birimi arasında Aave’nin, kullanıcıların aracılar olmadan kripto varlıklarında borç vermelerine, ödünç almalarına ve faiz kazanmalarına olanak tanıyan merkezi olmayan bir borç verme sistemi olduğunu bilin.

AAVE yazılımı, bazıları ETH, BAT ve MANA içeren 17 adede kadar farklı kripto para ödünç verebilen veya ödünç alabilen bir borç verme havuzuna izin verir. Ve tıpkı diğer DeFi sistemlerinde olduğu gibi, AAVE’yi ödünç almak istiyorsanız, önce teminat yatırmanız gerekir. Gönderdiğiniz her şeyin karşılığı size ödünç olarak verilecek olandır. Borç alan daha sonra fonları aToken adı verilen benzersiz bir belirteç olarak toplar. aToken’a başka bir varlığın değeri atanır ve ardından borç verenler para yatırdıklarında faiz alacak şekilde kodlanır.

Aave’nin bugün değeri ne kadar ?

Bugünün Aave fiyatı $57,06, 24 saatlik ticaret hacmi $33.510.445. Aave son 24 saatte %2,29 arttı. Mevcut CoinMarketCap sıralaması, 823.779.295 $’lık canlı piyasa değeriyle 48. sırada. 14,436,496 AAVE madeni para dolaşım arzına ve maks. 16.000.000 AAVE madeni para arzı.

Aave Fiyat Tahmini : AAVE, son zamanlarda yaşanan bir artışın ardından 57,25 $ seviyesindeki Boğa İvmesini yeniden kazandı

  • Aave fiyat analizi yükseliş baskısı gösteriyor.
  • AAVE/USD, 57.25$’da pozitif bölgede işlem görüyor.
  • Altcoin için destek 55,41 dolardan mevcut.

23/06 tarihli Aave fiyat analizi, boğaların fiyatı yükselttiğini ortaya koyuyor. Yükseliş trendi, AAVE/USD paritesinin son 24 saat içinde 55.41$ desteğinden 57.25$’daki mevcut işlem pozisyonuna yükseldiğini gören piyasadaki satın alma baskısının artmasıyla desteklendi. Boğa eğiliminin yakın gelecekte devam etmesi muhtemeldir ve alıcılar destek sağlamaya devam ettiği sürece fiyatı yükseltebilir.

Aave Fiyat Tahmini 1 günlük fiyat tablosu: AAVE, güçlü bir yükselişin ardından 57,00 doların üzerine çıktı

Aave için 1 günlük fiyat tablosu, boğaların piyasadaki ivmeyi artırdığını ve AAVE/USD paritesinin 57,00$’ın üzerine çıkmasına yardımcı olduğunu gösteriyor. Alıcılar ayrıca piyasayı 57,57 $’lık direncin üzerine çıkarmayı başardılar. Yükseliş baskısı, 50 günlük Hareketli Ortalamayı (MA) ve 20 günlük MA’yı sırasıyla 56.81$ ve 55.85$’da kıracak kadar güçlüydü.

Aave Fiyat Tahmini 1 günlük fiyat tablosu

Göreceli Güç Endeksi (RSI) şu anda nötr bölgede 50.39’da seyrediyor ve piyasanın aşırı alım veya satım olmadığını gösteriyor. MACD göstergesi de yükseliş bölgesine girdi ve yakın gelecekte fiyatların daha fazla değer kazanma potansiyeline işaret ediyor. MACD çizgisi şu anda Sinyal çizgisinin üzerinde işlem görüyor ve Boğa momentumunu daha da güçlendiriyor. Chaikin Money Flow (CMF) göstergesi de yükseliş bölgesinde ve piyasaya para akışının olduğunu gösteriyor.

Aave Fiyat Tahmini 4 saatlik fiyat tablosu : AAVE boğaları kontrol altında

Aave için 4 saatlik fiyat tablosu, yükseliş momentumunun hala güçlü olduğunu gösteriyor. Ayılar ve boğalar, son birkaç saat içinde 55.41$ ve 57.57$ gibi dar bir aralıkta işlem görüyor ve bu da piyasa konsolidasyonunu gösteriyor; ancak, alıcılar fiyatı 57,57 $’lık direncin biraz üzerine çıkarabildiler.

Aave Fiyat Tahmini Aave 4 saatlik fiyat tablosu

Göreceli güç endeksi (RSI), 60 seviyesinin biraz üzerinde 69,60’ta bulunuyor ve bu da piyasanın pozitif bir bölgede olduğunu ve daha fazla yükseliş için alan olduğunu gösteriyor. MACD sinyal çizgisi, yakın vadede yükseliş baskısının devam ettiğini gösteren MACD çizgisinin üzerinde işlem görüyor. Chaikin Money Flow (CMF) göstergesi de 0.31’de yükseliş bölgesine girerek sermayenin piyasaya aktığını gösteriyor.

Aave fiyat analizinden ne beklenir?

Aave fiyat analizi, alıcılar destek sağlamaya devam ettiği sürece kısa vadeli yükseliş görünümüne işaret ediyor. Boğalar 57.00$’ın üzerinde tutunmayı başarırsa, AAVE/USD potansiyel olarak 58.00$ ve üzerindeki direnç seviyelerini hedefleyebilir. Tersine, eğer ayılar güç kazanır ve piyasayı aşağı iterse, o zaman AAVE/USD 56.00$ destek seviyesine doğru geri dönebilir.

AAVE’nin Fiyat Geçmişi

ETHLend, 2017 yılında eşler arası bir dijital varlık ödünç verme ve ödünç alma platformu olarak başladı. İlk madeni para arzı (ICO) sırasında 16,2 milyon dolar kazandı. Aynı ICO sırasında 1 milyar adet LEND jeton satıldı ve 300 milyonu AAVE ekibine ayrıldı.

ETHLend’e 2018 yılında yeni bir isim olan AAVE verildi ve ETHLend bir yan kuruluş oldu. AAVE’nin Fince’de hayalet anlamına geldiğini unutmayın. Ocak 2020’de protokol resmi olarak Ethereum ana ağında yayına girdi. Aynı yılın Ağustos ayına kadar, AAVE token’ı, MakerDao’nun birincisi olduğu toplam kilitli değerde 1 milyar dolara ulaşan ikinci DeFi protokolü oldu .

Aynı ayda (Ağustos), AAVE, FCA tarafından bir EMI (Elektronik Para Kurumu) lisansı aldı ve bu, LEND’in o sırada %30 hızla yeni bir ATH’ye yükseldiğini gördü. Aynı sıralarda, AAVE protokolünün ikinci versiyonu duyuruldu ve aynı yılın 3 Aralık’ında yayınlandı. Bir ticaret masası, bir oyun stüdyosu ve bir ödeme sistemi içeren diğer özellikler aynı anda bildirildi.

Aave’nin protokolünü yükseltme önerisi, topluluğu tarafından oybirliğiyle kabul edildi. Aave v3’ün 16 Mart’taki ana ağ lansmanının ardından,  AAVE tokeni  %114’e varan bir artışla 1 Nisan 2022’de üç ayın en yüksek seviyesi olan 261,29$’a ulaştı.

AAVE Son Gelişmeler

Aave DAO, geliştirme ekibine merkezi olmayan stablecoin GHO’yu piyasaya sürmesi için yeşil ışık yaktı. Aave kullanıcıları, platformdaki teminatlarına karşı stablecoin basacak. Stablecoin teklifi, 7 Temmuz 2022’de Aave Şirketleri (Aave protokolünün geliştirme ekibi) tarafından aşırı teminatlandırılmış ve ABD dolarına sabitlenmiş bir stablecoin olan GHO’nun lansmanı için yapıldı. Aave topluluğu tarafından gerekli değerlendirmeler yapıldıktan sonra 12 oy ret, 17 oy ise çekimser kaldı; teklif, 500.000’den fazla AAVE jetonu işleyen topluluktan %99,9 onay aldı. Onaylanan teklif, Ethereum’daki Aave V2’nin GHO için ilk kolaylaştırıcı olacağını da içeriyordu. Ethereum, gerektiğinde GHO belirteçleri üretip yakarak likidite sağlamayı sağlayacaktır.

Son AAVE Haberleri

Merkezi olmayan bir likidite protokolü olan Aave, yakın zamanda faaliyetlerini Metis adlı Ethereum katman-2 ölçeklendirme platformuna genişletti. Bu stratejik hamle, Aave’nin ekosistemine çok çeşitli merkezi olmayan finans (DeFi) özellikleri ve ürünleri sunmasına olanak tanır.

Metis Layer-2 platformuyla entegrasyon, sıfır bilgi (zk) kanıtı EVM için bir topluluk önerisini takip eder. Bu teknolojik gelişmeler, Aave yönetişimine, ilk kurulum ve listeleme sürecini tamamladıktan sonra WETH, USDC, USDT, DAI ve METIS gibi büyük kripto para birimlerinin dahil edilmesinin yolunu açarak Aave V3 Metis havuzunu etkinleştirme yetkisi veriyor.

Aave Protokolü’nün v3’ünün geliştirilmesi için Aave  Şirketlerinin üyelerini 16,28 milyon $’lık geriye dönük finansmanla  ödüllendirme önerisi kabul edildi   ve V3 şimdi yayında. Aylık performans , Aave V3 güncellemesinin başlatılmasıyla yükselişe geçti . AAVE fiyat tahmininden geçmek, hayatınızı değiştirecek bir hamle yapmanıza yardımcı olabilir. Topluluk için daha fazla ödül bekliyor.

Ethereum üzerine inşa edilmiş bir DeFi platformu olarak Aave, ETH’yi, DAI ve USDC gibi bir stabilcoin paketini ve merkezi olmayan finans ekosisteminden çeşitli ERC-20 tokenlerini barındırır.

Aave, v3 yinelemesini 16 Mart 2022’de başlattı. Yeni platform Fantom, Avalanche ve Harmony ağlarına ve Ethereum’un önde gelen L2s Arbitrum, Optimism ve Polygon’a dağıtıldı.

Aave ağından yakın zamanda yapılan bir duyuru, Aave Protokolünün likiditesini korumak için bu önlemleri aldığı için DAO sayesinde Avalanche’daki Aave v3 pazarlarının artık donmadığını gösteriyor. Aave için şeffaflık esastır. Yönetişim forumunda her türlü soruyu ve geri bildirimi memnuniyetle karşılarlar. Twitter forumlarında buradan daha fazla bilgi edinin .

Bir diğer heyecan verici  duyuru  ise, bankacılık devi JP Morgan Chase’in Aave platformunun yardımıyla ilk DeFi işlemini tamamlaması. Bu haber, eski finans kurumlarının kripto ve merkezi olmayan finansı (DeFi) benimsediğini gösteriyor.

Mevduat sahipleri pasif bir gelir elde etmek için piyasaya likidite sağlarken, borçlular değişken bir faiz oranı ödemek karşılığında kripto para ödünç alabilirler. Borç verenlere belirli bir faiz üzerinden ödeme yapılır ve borç verenler kripto paralara faiz öderler. Ancak, ticaret yapmak istiyorsanız, piyasanın ne dediğini bilmeniz gerekir.

Aave’nin fiyatı neden artıyor? Kullanıcılar kilitli Aave tokenlerini stake edebilir ve protokol ücretlerini paylaşabilir, bu da daha yüksek talebe yol açar. Protokol ücretleri, talebi daha da artırmak için Aave token arzını azaltır ve bu da Aave tokenleri için bir fiyat artışına yol açar.

Bu sitede yer alan haber ve Aave kripto analiz , bitcoin analizi , altın piyasası gibi bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Sadece döviz piyasalarına ilişkin en son görüş ve haberleri bir araya getirmek ve bu kripto analiz yorumlarının takibi sizin tarafınızdan yapılır ve daha sonra karar vermek bu web sitesinden bağımsız olarak yapılır. Alıntı yapılan tüm kripto analizleri gösterge niteliğindedir. Bu pazarın son derece değişken olması nedeniyle% 100 doğruluk garanti edemeyiz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com