Kripto Fiyat Analizi : ETH, XRP, ADA, TRX ve LTC

1 38

Kripto Fiyat Analizi : ETH, XRP, ADA, TRX ve LTC

Sponsor Reklam

Kripto Fiyat Analizi : Bu hafta Ethereum, Ripple, Cardano, Tron ve Litecoin’e daha yakından bakıyoruz.

Ethereum (ETH) Fiyat Analizi

Ethereum’un oynaklığı geçen hafta arttı, sadece 1.820 dolardaki kilit direncin üstüne çıkamadı. Bu yüzden fiyat geçen haftaya benzer bir noktada bulunuyor.

Kilit direnç altındaki bu konsolidasyonun uzun sürmesi pek ihtimaller içinde değil ve boğalar ayrılmaya istekli görünüyor. Salı günü, alıcılar fiyatı özetlemek gerekirse kilit seviyenin üstüne çıkardılar, sadece satıcılar fiyat hareketini 1.820 doların altına geri döndürmek için süratli davrandılar.

İleriye bakıldığında, boğalar ETH’yi gelecek hafta yenilenen bir ralliye sokabilir ve mevcut direnci desteğe dönüştürebilir. Başarı göstermiş olursa, bu kripto para birimi yükselişe geçecek ve peşinden 1.900 $ ve 2.000 $’a yükselecek.

Ethereum fiyat analizi
Ethereum fiyat analizi Kaynak : Tradingview

XRP Kripto Fiyat Analizi

XRP 47 sentte kuvvetli bir direnç buldu ve daha yükseğe devam edemedi. Bu, fiyatı daha da düşürdü, sadece geçen haftaya benzer bir seviyede. Geri çekilmeye karşın, alıcılar bu kripto para birimiyle ilgilenmeye devam ediyor.

44 sentte iyi bir destekle boğalar, bilhassa ETH benzer biçimde pazar liderleri de yükselmeyi başarırsa, gelecek günlerde başka bir kırılma girişiminde bulunabilir.

İleriye bakıldığında, XRP’nin yakında daha yüksek hareket etmesi olası görünüyor ve bir sonraki büyük direnç 50 sentte bulunuyor. Ralliye kısa bir ara verilmesine karşın momentum göstergeleri de yükselişini sürdürüyor.

xrp fiyat analizi
Xrp fiyat analizi Kaynak : Tradingview

[ilgiliMakale icerik_id=”2092″]

Cardano (ADA) Kripto Fiyat Analizi

Cardano, XRP ile karşılaştırıldığında tam tersidir. Fiyat bir düşüş trendinde bulunuyor ve geçen hafta %3 düştü. Kilit destek 34 sentte ve fiyat gelecek hafta bu kilit seviyeyi kontrol edebilir.

38 sentteki direnç, ADA’nın daha yükseğe çıkmasına izin vermedi. Bunun yerine, fiyat düştü ve daha düşük zirveler yapmış oldu. Bugün MACD, bu düşüş trendinin devam edeceğini gösteren bir düşüş geçişi yapmış oldu.

İleriye bakıldığında , Cardano zor bir durumda bulunur. Düşüş momentumu yoğunlaşıyor benzer biçimde görünüyor ve fiyat sağlam bir destek bulana kadar bir rahatlama rallisi pek mümkün görünmüyor.

ada fiyat analizi

Tron (TRX) Kripto Fiyat Analizi

 

Bir çok altcoin savaşım ederken, Tron %9,5’lik etkisi altına alan bir fiyat artışı kaydettikten sonrasında bu hafta en iyi performans gösterenimiz. Bu ralli de 8 sentteki direncin derhal altına aldı. Anahtar destek 7 sentte.

MACD ve RSI göstergeleri, bu fiyat hareketinin devam etmesini destekleyen bir yükseliş eğilimine işaret ediyor. Tron ek olarak geçtiğimiz hafta beş günü yeşil kapattı ve bu da alıcıların üstünlüğe haiz bulunduğunu gösteriyor.

İleriye bakıldığında, TRX rallisine devam etmek için iyi bir konumda. Bununla beraber, satıcılar 8 sentlik dirençte durmak için geri dönebilir ve ilk kırılma denemesinde fiyatın yükselmesine izin vermeyebilir.

Tron Fiyat Analizi
Tron Fiyat Analizi

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi

Litecoin, birkaç aydır daha yükseğe çıkamadıktan sonrasında temellerini bulmakta zorlanıyor. Fiyat 100 doların üstüne her çıktığında, satıcılar derhal onu durdurdu. Dahası, mevcut direnç 95 dolarda ve ayılar fiyatı bu kilit seviyede reddetti. Bu, LTC’nin haftayı %5 kayıpla kapattığı anlamına geliyor.

Momentum düz ve fiyat net bir trend geliştirebilecek benzer biçimde görünmüyor. Bu uzun konsolidasyon süreci 2023’ün başlarında başladı ve bir süre daha devam edebilir. Fiyat 100$ seviyesini desteğe çevirene kadar, LTC’nin daha yükseğe çıkması pek ihtimaller içinde değil.

İleriye baktığımızda, mevcut destek 80 dolarda ve satıcılar, bu kripto para birimi baskılarını durdurmak için bu seviyeye ulaşana kadar doygunluk olmayabilir. Bu aşamada, fiyat konsolidasyonuna devam etmek için sıçrayabilir.

 

Litecoin (LTC) Fiyat Analizi
Litecoin (LTC) Fiyat Analizi

 

İncelemelerimiz yatırım tavsiyesi içermemekle birlikte sadece bilgilendirme amaçlıdır. Yatırım Tavsiyesi Değildir.

 

  1. Telegram Eğitim Grubu: https://t.me/nhtcetinkaya
  2. Telegram Sohbet Grubu: https://t.me/trueenightt
  3. Youtube Kanalı: http://www.youtube.com/@nihatcetinkaya
  4. Resmi Twitter: https://twitter.com/nhtctnk

 

 

Bu sitede yer alan haber ve kripto analiz , bitcoin, altın piyasası gibi bilgiler hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir. Sadece döviz piyasalarına ilişkin en son görüş ve haberleri bir araya getirmek ve bu kripto analiz yorumlarının takibi sizin tarafınızdan yapılır ve daha sonra karar vermek bu web sitesinden bağımsız olarak yapılır. Alıntı yapılan tüm kripto analizleri gösterge niteliğindedir. Bu pazarın son derece değişken olması nedeniyle% 100 doğruluk garanti edemeyiz.

1 Comment
  1. Serkan says

    İçerik olarak sade bir anlatı. Kripto tskipçisi olarak net bir analiz olmuş. Teşekkür ederim

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com