Bitcoin, FTX’in Çöküşünden Beri En Kötü Haftada %11 Düştü. BTC’nin Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

0 60

Bitcoin, FTX'in Çöküşünden Beri En Kötü Haftada %11 Düştü. BTC'nin Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

Bitcoin (BTC), Perşembe günü görülen kripto para mülklerinin ardından geçen Kasım ayında FTX’in çöküşünden bu yana en kötü ölüme düşmeye katlanmaya hazırlanıyor ve iyimserlerin umutları, mahkemede Grayscale ile ABD bağlantıları arasında BTC’leri destekleyebilecek çok önemli bir alınca suya düştü. fiyat – Cuma günü gerçekleştirilemedi.

BTC’nin fiyatı, Perşembe günü keskin düşüşün bir kısmı sessizce 27.000 $’a doğru bir rallinin ardından Cuma sonunda 26.000 $’ın altına düştü. Piyasaya göre en büyük kripto para birimi, Perşembe gününün ardından 25.392 faiz düşerek, kaldıraçlı alım satım pozisyonlarının art arda tasfiye edilmesinin Haziran ortasından bu yana en düşük fiyatına ulaştı.

Fiyat hareketi, amiral gemisi kripto para biriminin düşüşünü bu hafta kabaca %11’e getiren ve Sam Bankman-Fried’in FTX’inin başarısızlığının neden olduğu Kasım dönemindeki piyasanın 15.000$’a düşüşünden bu yana en kötü yolculuk yolunda.

Ether (ETH), XRP, MATIC, DOGE ve SHIB’in fiyatları da düşüyor

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) ETH izleme tutan borsa yatırım fonlarını veya ETF’leri onaylamaya istekli olduğu haberi nedeniyle Ether (ETH) hafta boyunca yaklaşık %10 düştü ve BTC’den biraz daha iyi durumda. Bununla birlikte, CoinDesk’in trend göstergelerine göre ikinci en büyük kripto para, iki ay içinde ilk kez “önemli düşüş trendine” girdi ve aşağı yönlü güçlü bir ivme olduğunu gösteriyor.

Ripple’ın XRP’si, Polygon’un MATIC’i ve köpekleri arasında popüler memecoin’ler DOGE ve SHIB bu hafta %15 ila %20 kayıp yaşadı.

Daha geniş kripto para birimlerini temsil eden CoinDesk Piyasa Endeksi, hafta boyunca %12’den fazla düştü.

Grayscale’in bitcoin tröstüne ilişkin henüz bir karar yok

Piyasa gözlemcileri, yatırım yöneticisi Grayscale ile SEC arasındaki yasal kan davasında bir mahkeme kararı olabileceğine yönelik nedenler varken, Cuma günü saat 11:00 ET’ye (15:00 UTC) odaklanmıştı. Ama zaman geldi ve hiçbir şey açıklanmadan geçti.

CoinDesk’in de sahibi olan DCG’nin bir yan kuruluşu olan Grayscale, 12 milyar sahibi GBTC bitcoin tröstünü bir ETF’ye yönlendirmek istiyor – bu, kullanımların kapsamını önemli ölçüde sınırlandırmak – ancak bağlantı onu götürmek. Grayscale kararı bozmak için dava açtı.

Merkez olmayan türev borsası SynFutures’ın CEO’su ve kurucu ortağı Rachel Lin, bir e-postada, kararın peşinde “büyük operasyonlarını” söyledi.

“Olumlu bir sonuç, BTC için önemli bir geri dönüş sağlayabilir” diye açıkladı. “Olumsuz bir karar, doğumu olması gereken BTC için kıyamet anlamına gelmese de, hakim olan inişin sona ermesini vurgulayabilir.”

Herhangi bir kararın yokluğunda, bitcoin fiyatının, gününün büyük bölümünde bu fiyatın üzerinde işlem gördükten sonra 26.000 doların altına düştü.

Kısa sıkma mı yoksa başka bir bacak aşağı mı?

Kripto güvenlik analitiği şirketi K33 Research bir bağ raporda, bazı gözlemciler Perşembe günü düşüşü makroekonomik kasvet gibi haberlere verdi, ancak düşüşün aşırı kaldıraçla açıklanabileceğini yazdı.

K33, “Kripto fiyatlarındaki ani yükseliş, uyarın çok piyasa yapısının kaynaklandı” dedi. “Birçok kişi keskin düşüşü, SpaceX’in (Tesla) BTC’nin sattığı haberlerinden ABD’deki artan faiz artırım beklentilerine kadar farklı haberlere bağlamaya çalışsa da, bunların hiçbirinin nihai kararını veya keskinliğini açıklamıyor.”

K33, “Ancak, kaldıraç artışı – türev işletimindeki açık pozisyon – hızlı geri bildirim döngüleri için mükemmel ortamların yarattığı, büyük miktarda tasfiye ve müteakip açık pozisyondaki düşüşle kanıtlandığı gibi,” diye ekliyor K33.

Rapora göre çıkış, BTC’nin geleceği için gerçekten olumlu olabilir. “Bu düşüşün devam eden bir negatif trende yol açması için hiçbir sebep yok. Herhangi bir şey olursa, uzun pozisyonların silinmesi ve artan kısa pozlar, görülen bir kısa devrenin temellerini atabilir.”

QCP Capital, Eylül ayı sonunda yaklaşık 24.000 $’a bir başka ayak daha düşerek bekleyerek değişkenlik gösteriyor.

“Şu anda pek çok şey [ABD Merkez Bankası Başkanı Jerome] Powell’ın gelecek hafta Jackson Hole’da yapacağı mezara bağlı bilinen inanç, ancak bu hamlede çok önemli olan 24-25 bin bölgesini tuttuktan sonra, dalga sayımımız düzeltici Dalga A’nın sona İşletmeni zorunlu.

Bitcoin, FTX'in Çöküşünden Beri En Kötü Haftada %11 Düştü. BTC'nin Fiyatı İçin Sırada Ne Var?

(QCP Sermayesi)

AltTab Capital yatırımcı ilişkileri başkanı Michael Silberberg, bir e-postada, son taban’ın görüşlerine daha uzun bir zaman ufku varsa zulalarına ekleme şansı gördüğünü söyledi.

“Bu düşüşe rağmen, bizim gibi uzun vadeli askerler indirimli fiyatlar daha fazla bitcoin biriktirmek için bir fırsat olarak gördüğünden, geçen hafta yeni girişler gördük” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com