Eğri Krizi Önlendi, NFT Kredileri Protokolü Şimdi Sonraki Adımları Oyluyor

0 41

Eğri Krizi Önlendi, NFT Kredileri Protokolü Şimdi Sonraki Adımları Oyluyor

Son Eğri istismarı sırasında kriptoda yaklaşık 12 milyon dolar kaybeden (ve ardından geri almak için 1 milyon dolar ödül ödeyen) NFT destekli kredi protokolünün şimdi sakinlerin nasıl dolduracağına karar vermesi gerekiyor.

JPEG’d, kredilerine bağlı olarak pETH adı verilen bir ETH türevi veren, NFT teminatlı bir kripto borç verme uygulamasıdır. Ekstra faiz kazanmaya aç olan bu yükün çoğu, pETH’lerini Ethereum blok zincirindeki popüler ticaret protokolü olan Curve’deki protokolleri bir likidite havuzuna park etti.

Sömürücü, Ağustos ayının başındaki o kulübü ve diğerlerini boşalttığında getirdiği bahisleri kötü gitti. Ancak JPEG, kötüye kullanımcıya 5.495 ETH’yi (%90) geri almak için 611 ETH’lik bir puan vermeyi kabul etti. Hareket, kilise finansal tablolarından ve kayıti pozisyonlarında tam bir yok oluştan kurtuldu.

Sponsor Reklam

Ama insan kaybı 611 ETH’yi yemesi gerekiyor. Cumartesi gününe kadar bir oylamada, JPEG’li DAO’yu yönetenlere, her biri biraz farklı bir partiye yük bindiren altı teklif arasından seçim yapıyor. Ezici bir teşvik lider olan seçenek, acıyı ödemeyen JPEG’d müşterileri ile DAO’nun kendisi arasında böler.

D seçeneği olarak ölümcül bu seçenek, pETH fiyat spekülatörlerini görecek ve Citadel adlı JPEG’in kurum içi hizmeti aracılığıyla Curve’e para yatırmayan çiftçilerin paralarının çoğunu geri alabilecek, ancak hepsini değil. Bu, ödeme yapanlardan kaçınmak: Citadel aracılığıyla bir Eğri havuzunda faiz kazanmak için küçük bir ücret ödeyen pETH madencileri. bütün olarak hale getirilirler.

DAO, bu plan kapsamında 484 ETH (yaklaşık 802.000 $) ve 861 milyon JPEG token (yaklaşık 450.000 $) net kayba uğrayacak. Ayrıca, pETH’yi yeni bir türev belirteçle değiştirmeyi planlıyor, bu da tüm sahiplere havadan dağıtılacak, ancak bu, hangi seçeneği kazanırsa kazansın olacak.

0xtutti ekran adıyla anılan JPEG’d geliştiricisi, takma adlı bir kullanıcı deneyimi veya UX geliştiricisi, D edinebileceğin dikişlerin soruna “arada” bir çözüm olduğunu söyledi. Ancak hangi seçeneği kazanırsa kazansın “herkes kurtarılan varlıklardan pay alır”.

0xtutti, “Genel olarak topluluk, ödeme yapan müşteriler mümkün olduğunca tüketicileri önem verdi” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com