Bitcoin Aşırı Satılmış Görünüyor, Ancak Herhangi Bir Sıçrama Hayal Kırıklığına Uğrayabilir

0 41

Bitcoin Aşırı Satılmış Görünüyor, Ancak Herhangi Bir Sıçrama Hayal Kırıklığına Uğrayabilir

Bitcoin (BTC), Temmuz sonundaki düşüşü sürdürerek Ağustos ayına başlarken, yaygın olarak kullanılan bir teknik gösterge kriptonun aşırı satış seviyelerine durumunu gösteriyor. Bununla birlikte, Bitcoin’in ticaret geçmişi, yanıtın hafiflemesini ima ediyor.

Bitcoin momentumu bir burun dalışının çevresinde. Göreceli Güç Endeksi (RSI) rakamları, 23 Haziran’dan bu yana %47 düşerek 73,52’den 39’a düştü. Bitcoin’in Ortalama Gerçek Aralığı (ATR) aynı zaman diliminde %40 düşerek volatilite de azaldı.

ATR’nin fiyat hareketlerinin büyüklüğünü ve yayılımını ölçtüğü yerde, RSI hızını içeren teknik bir göstergedir ve bu nedenle varlık momentumu için bir vekil görevi görür.

Genel bir kural olarak, 70’in üzerindeki okumalar bir varlığın aşırı alımı, 30’un üzerindeki okumalar ise aşırı satış durumu sonucu gelir. Tüccarlar bazen bir varlığın giriş ve çıkış noktalarını belirlemek için ticaretin hedefine RSI’yi dahil eder.

Geleneksel bilgelik, bitcoin’in mevcut gidişatının Fiyatlarında Nihai bir sahnea yol açacağını tek bir süre, ancak geçmiş tarih, tüccarların hortumları olması gösteriliyor.

2015’ten beri BTC, RSI’si 30’un altına düştüğünde değil, 70 veya daha yüksek olduğunda daha iyi performans gösteren bir varlık konumunda, yani aşırı alım bölgesinde aşırı satıma göre daha iyi performans gösteriyor. Aşırı alım aşırı kriptonun ortalama 30 günlük geçişi %13’ün üzerindeyken, aşırı satış olarak gösterildiğinde 30 günlük ilerlemesi %8’in biraz altında.

BTC’nin RSI’sini 39 ile 40 arasındaki mevcut aralığa filtrelerken, önceki 64 olaya göre 30 günlük ortalama sadece %4’lük bir diziyle performans daha da sessizleşiyor.

Tarihsel performans hala olumlu olduğu için bu, bitcoin kullanıcıları için tam olarak korkunç bir haber değil. Ancak mevcut korumaların daha yüksek bir potansiyele sahip olmasını bekleyen tüccarlar için hayali sürprizlere maruz kalabilirler.

CoinDesk Endeksleri Bitcoin Trend Göstergeleri, 24 Temmuz’da bitcoin için nötr bir sinyal tasarladı ve bugünün %1’lik düşüşüne rağmen Fiyatlar o şoktan beri sabit kaldı.

Bitcoin’i bu oğlundan ne çıkışı var?

Ne yazık ki boğalar için ufukta mevcut piyasa dinamiklerini değiştirecek pek bir şey silmek. Makroekonomik düzeyde, çok sayıda ekonomik rapor olacak, ancak bunların devam eden büyüme ve ılımlı bir şekilde yavaşlayan büyüme öyküsünden farklı bir şey göstermesi pek olası değil. Ağustos ayında Federal Rezerv toplantısı yok, ancak merkez bankasının ayın sonunda Jackson Hole konferansı ve Başkan Jerome Powell’ın açılış konuşmasının ana para politikasının şekli hakkında ipucu verebilir. Ancak çok azı Powell’ın Fed’in ortaya çıkmasına karşı son dönemdeki ihtiyatlı gruplardan çok uzaklaşmasını bekliyor.

Son spot bitcoin ETF başvurularını kullanan SEC kararları muhtemelen bir sonraki hızlandırıcı olay olacak, ancak bu tahmini herhangi bir haber İşçi Bayramı sonrasına kadar gelmeyebilir ve bunun olumlu etkilerinin sonucu yok.

Bazı açılardan BTC bir varlık olarak olgunlaşmış gibi görünüyor. Önceden yürümeye başlayan çocuk gibi davranıp her türlü uyarana hararetle tepki vermek, şimdi kara kara düşünen bir genç gibi görünüş ve en önemli unsurların herhangi biri bir şey için hareket etmeye isteksiz.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com