Ripple İktidarını Azarlaması Coinbase’in SEC’e Karşı Savunmasını Zorlaştırıyor: Berenberg

0 38

Ripple İktidarını Azarlaması Coinbase'in SEC'e Karşı Savunmasını Zorlaştırıyor: Berenberg

Coinbase (COIN) hisleri, ABD Bölge Mahkemesinin 13 Temmuz’da Ripple Labs’in XRP tokenini kripto borsalarında satarak menkul kıymetlerin yasalarını dağıtmadığıne karar vermesinin ardından daha iyi performans gösterdi. Ancak, yatırım bankası Berenberg Salı günü bir araştırma kanıtında, aynı bölgeden başka bir yargıcın Pazartesi günü Ripple’ı kesin bir şekilde reddetmeyeceğini belirtti.

“New York Güney Bölgesi’nden ABD Bölge Yargıcı Jed Rakoff kararında, Yargıç Torres’in kripto borsalarında kurumsal satışlar ile perakende tüketicileria satışlar arasındaki ayrımcılığı reddetmek ve bunu, bir varlığın olup olmadığını belirlemek için kullanılan Howey testinin yanlış yorumlanması olarak nitelendirdi. ” diye yazdı Mark Palmer’ın gördüğündeki analistler.

Sponsor Reklam

Analistler, Rakoff’un Reddinin Coinbase’in bu kararı SEC’e karşı kendi davasında kullanmayı potansiyel olarak karmaşıklaştırdığını yazdı. Banka, Yargıç Rakoff’un kararında, “Howey testinin ‘alıcılar arasında hiçbir ayrım yapmadığını’ ileri sürerek Yargıç Torres’in kararına doğrudan yürüteceğini” belirtiyor.

Howey Testi, bir işlemin yatırım süresinin sınırlarını taşımayıp taşımadığını belirlemek için ABD Yüksek Mahkemesi davasıyla ilgili. Bir işlem bir yatırım sözleşmesi olarak kabul edilirse, menkul kıymet olarak taşınır.

Raporda, Coinbase’in SEC’in davasına karşı savunmalarından bir diğeri de, Yüksek Mahkeme’nin ajanslarının yetkilerini aşmasını kapsayan birinden türetilen ana soruların karar doktrini olduğu belirtildi. Terraform Labs, doktrini kendi savunmasında kullandı ve Yargıç Rakoff, Coinbase’in savunmasına başka bir potansiyel darbe indirerek reddetti.

Berenberg, bankanın hissinin yakın geleceği “yatırım yapılamaz” olduğu öngörüsünü yansıtarak, Coinbase hisleri üzerinde tutma notunu 39$ fiyat hedefiyle korudu. Coinbase hisleri Salı günü erken işlemlerde %8 düşüşle 90.85 dolar geriledi, ancak bu yıl şu ana kadar %155 arttı. Kripto borsası, Perşembe günkü cezalarının ardından ikinci çeyrek kazançlarını bildirdi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com