Bitcoin, Altın ve Hisse Senetlerinden Daha İstikrarlı Oldu; Şiddetli Fiyat Hareketi Başlayabilir

0 38

Bitcoin, Altın ve Hisse Senetlerinden Daha İstikrarlı Oldu; Şiddetli Fiyat Hareketi Başlayabilir

Bitcoin’in (BTC) fiyatı son dönemlerde uyku getirici olabilir, ancak o kadar yoğun hale geldi ki, en son işlemci bir patlama olabilir.

Dijital varlık analitiği şirketi K33 Research’e göre, bitcoin’in beş günlük oyunluğu altının, Nasdaq 100 ve S&P 500’ün altına düştü. K33 yaşlı analisti Vetle Lunde, bu son yıllarda yalnızca birkaç kez gözetlemeye dikkat çekti ve her fırsatta vahşi fiyat dalgalanmalarının önceki dönemleri.

Ripple ile ilgili, Temmuz ortasında 31.800$’a kadar olan kısa bir hareket dışında, bitcoin son altı haftadır giderek daha dar bir aralıkta işlem gördü, fiyat maliyeti 29.000-30.000$ arasında kaldı ve ardından son birkaç dosyada çoğu zaman 29.000-29.500$’dan çıkıyor. Basın zamanında 29.100 dolardan el değiştiriyordu.

Kripto para birimleri, fiyatlarındaki aktör değişimleriyle popüler olarak bilinen, daha eski dönemler her piyasanın olağan bir parçasıdır. Bununla birlikte, K33 raporuna göre, bu son zamanlardaki oyunluk döneminin sonunda olmaktan çok uzak.

Dönem boyunca ortalama fiyat değişikliklerini ölçen BTC’nin 30 günlük oynaklığı, son dönemler beş yılın en düşük bölgesine yaklaşıyor. Aynı zamanda, ticaret hacimleri de birkaç yılın en düşük seviyelerine gerilerken, türev operasyonlarında keskin bir düşüş yaşadı.

BTC fiyat oynaması yaklaşıyor

Vetle Lunde, “Derin bir kripto uykusunu etkileyici bir ağızdan takip etme yollarını” diye yazdı. “Piyasa, tipik olarak, nihayet yeniden alevlendiğinde oynatmak için büyük bir basınç valfi görevini gören benzeri görülmemiş bir sürümünü yayınladı.”

“Kısa gelecek tezim,” diye devam etti, “piyasadaki volatilite baskısının zirve yapmakta olduğu ve bir patlamanın yakın olduğu.”

Lunde, spot BTC ETF’lerine ilişkin olarak görülmemiş kararların ve GBTC fonu ihraç eden Grayscale ile ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) arasındaki davada bir mahkeme kararının önümüzdeki iki ay boyunca potansiyel yeterlilikler olabileceğini açıkladı. Grayscale, CoinDesk’in bir şirketi olan Digital Currency Group’un bir yan kuruluşudur.

Bununla birlikte, türevin getirdiği güçlerin, bu yılın Haziran 2020 veya Ocak başında olduğu gibi, herhangi bir haber olayı olmaksızın kendi genişlemesine neden olabileceği de sözlerine eklendi. Lunde, bu yükselmeler sırasında çoğu tüccarın kısa pozisyonlar boyunca daha fazla fiyat düşüşü için konumlandığını söyledi. Ters yönlü hareket eden Fiyatlar, trader’ların pozisyonlarını kapatmaya zorlayarak değer kazanmayı körükledi.

Lunde, “Kademeli ama agresif BTC kanadı şu an için tercih ettiğim bir stratejidir” tavsiyesinde bulundu ve trendin, “para birimleri dışında daha eski tarihli satın alma ve kullanma bir oynamalık iklimi için hileli seçenekleri satma” gibi bazı karşıt stratejilere izin de sözlerine ekledi. gelecek.”

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com