Bitcoin 29.000 Doların Üzerinde Sabit, BoJ Getiri Eğrisi Kontrolünü Daha Esnek Hale Getirdikçe Tahvil Getirileri Yükseliyor

0 26

Bitcoin 29.000 Doların Üzerinde Sabit, BoJ Getiri Eğrisi Kontrolünü Daha Esnek Hale Getirdikçe Tahvil Getirileri Yükseliyor

Bitcoin (BTC) Cuma günü erken yerleşim yeri 29.000 doların üzerinde tutulurken, Japonya Merkez Bankası’nın (BOJ) düşük faiz oranlarını korumasının bir sonraki getiri uzantısı kontrolü adı verilen likidite artırıcı tahvil satın alma boyutunun hafif şahin bir değişiklik yaptığını açıklamanın ardından Japon ve ABD devlet tahvili getirileri yükseldi. (YCC).

Merkez bankası kısa vade faiz oranı hedefini %0,1’de ve YCC’nin 10 yıllık devlet tahvili getiri hedefini %0’a tutturdu. Ayrıca, Aralık 2022’de 10 yıllık tahvil getirisinin %0 hedefe yakın %0,5 yukarıya ve aşağıya hareketin sağlanmasına izin verme faaliyetlerini da sürdürdü.

Ancak banka, %0,5 bandının bir sabit sınır değil, bir referans önerilerini yönlendiren hareketleri kontrol daha fazla sözler sözü verdi.

“BOJ, dili 10Y JGB için %0,5’e yakın tuttu, ancak “esneklik” konusunda belirsiz bir dil kullanarak sabit sınırı %1’e çıkardı. Oran stratejisini Rishi Mishra, “Olduğu kadar şahin değil” diye tweet attı.

Sponsor Reklam

Döviz komisyonculuğu Pepperstone’un araştırma başkanı Chris Weston, yeni sabit üst sınırın %1 olduğunu söyledi.

Hareket, Uluslararası Para Fonu’nun BOJ’u nihai faiz bölümlerinin hazırlıkları için verimli hareket yönetimin uzaklaşmaya zorlamasından günler sonra geldi.

Birkaç yatırım bankası, Goldman Sachs’ın piyasaya sürdüğü yanlış bir sinyal gönderebileceğini söylemesiyle, 50 baz puandan 100 baz puana genişleyen bir bant tuttu.

Bitcoin, BOJ kararının ardından büyük hareketler görmedi ve 29.250 dolar yatay yatay işlem görmeye devam etti.

Bununla birlikte, tahvil getirileri yükseldi ve bitcoin de dahil olmak üzere varlıkların varlıkları için olumsuz ipuçları verdi. 10 yıllık Japon devlet tahvili getirisi altı baz puan artarak %0,56’ya sahip olan Ocak çocuğunun bu yana en yüksek hizmetlerine ulaştı. ABD’li muadili, üç baz puanlı bir diziyle %4.03’e yükselen ve gecelik 13 baz puanlık yayılmasını genişletti.

Merkez Bankası ve diğer büyük merkez bankalarının faiz oranlarını daha uzun süre yüksek koruyan kalecileri göründükleri bir dönemde BOJ’un getirisine hakimiyetini gevşetmesi, varlık varlıkları için zorlu bir dönem elde edebilir. BOJ’un getiri yönetimi – sürekli QE – 2016’dan bu yana küresel piyasalar için önemli bir likidite kaynağı olmuştur. Programın aynı zamanda gelişmiş dünyada harcamaların düşürülmesine de katkı sağladığı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com