Bernstein: XRP’nin ‘Dönüm Noktası’ Kararı Vermesi SEC’in Kriptoya Karşı Duruşunu Zayıflatıyor

0 28

Bernstein: XRP'nin 'Dönüm Noktası' Kararı Vermesi SEC'in Kriptoya Karşı Duruşunu Zayıflatıyor

Broker Bernstein Perşembe günü bir araştırma raporunda, ABD bölge mahkemesinin Ripple’ın XRP tokeninin bir borsa veya programatik satış yoluyla satılması durumunda menkul kıymet olarak kabul edilmemesi üzerine karar vermesinin kripto için dönüm noktası niteliğinde bir karar olduğunu söyledi.

Bernstein, mahkemenin XRP’nin kurumsal satışlarının menkul kıymetler yasasını götürdüğününe karar vereceklerini belirtiyor. Rapora göre, yine de bu, XRP ve onu borsalar aracılığıyla satın alan token sahiplerinin üzerindeki yükü ortadan kaldıran önemli bir karardı.

Sponsor Reklam

Gautam Chhugani’nin elindeki analistler, kararın “borsalarda satılan jetonlardaki menkul kıymet fazlalığını” bıraktığını ve “ikincil platformlarda satılan tüm jetonlar için büyük bir rahatlama olduğunu” yazdı.

Mahkemenin kararı, ayrı bir dijital varlık çerçevesine sahip olması gerektiğini vurguluyor ve yorumlamaya yönelik, “Howey testinin borsa platformlarındaki tokenlara doğrudan uygulanamayacağı ve sürecin içeriğinin önemli olduğu” açıkça görülüyor.

Analistler, “Bu, ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) menkul kıymetler yasasının açık olduğu ve her durumda olması gereken olan bağlamalı yorum göz önünde bulunan dijital varlıklar için ayrı bir netlik gerekmediği duruşunu gölgeliyor” diye yazdı.

Bernstein, bunun dönüm noktası niteliğinde bir karar olduğunu ve “kripto endüstrisi üzerindeki birbirine bağlanan bulutu” önemli ölçüde değiştirdiğini ve karşılaştığı zorlukları nedeniyle dijital varlıklardan uzaklaşan kurumsal varlıkların varlık sınıfını yeniden gözden geçirmesini beklediğini söylüyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com