XRP Mahkemesi Kararının Arkasındaki Coinbase Rallisi Abartıldı: Berenberg

0 78

XRP Mahkemesi Kararının Arkasındaki Coinbase Rallisi Abartıldı: Berenberg

Coinbase (COIN) hisleri, ABD Bölge Mahkemesinin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) Ripple Labs aleyhindeki davasının bir kısmının reddi ve şirket XRP tokeninin menkul kıymetini korumaya karar vermesinin ardından Perşembe günü %24’ün üzerine çıktı, ancak rallinin boyutu yatırım bankası Berenberg bir araştırma raporunda garanti edilmediğini söyledi.

“Artış büyük ölçüde, Yargıç Torres’in büroları, SEC’in 6 Haziran’da COIN’e karşı açtığı davada tokenlerin çoğunun piyasa hacminin satın alındığı ve iddiasının reddini temsil ettiği şeklinde yorumlayan öğeler tarafından yönlendirildi. Mark Palmer’ın elindeki analistler, borsaların kayıt dışı menkul kıymetler olduğunu yazdı.

Raporda, mahkemenin kararının daha yakından okuduğu, yargıcın özellikle bu iddiayı reddetmediğini gösteriyor.

SEC, federal menkul kıymetler yasasını ortaya koyduğu iddiasıyla Nasdaq listesindeki kripto para borsasına dava açtığını söyledi. Düzenleyiciye göre Coinbase, aynı ve kayıt dışı bir komisyoncu, takas ve takas ajansı olarak faaliyet gösteriyor. SEC, müşterilerin talepte bulunduğunu, siparişleri ele aldığını, tekliflere izin verildiğini ve bir aracı olarak hareket sağladığını söyledi.

Analistler, hakimin kararının “yalnızca Ripple’ın XRP sattığı birincil piyasa işlemleriyle ilgili olduğunu, COIN’in ise borsada elindeki piyasa işleyişini kolaylaştırma işinde olduğunu” yazdı.

Berenberg, hakimin XRP’nin tek başına menkul kıymet kıymetini bağlamanın “COIN kredilerinin küçük olduğunu, çünkü XRP satışının aslında bir menkul kıymet varlığını temsil edebileceğini de kabul ettiğini” söylüyor.

Alman yatırım bankasının Coinbase hisleri üzerinde tutma notu ve 39 $ fiyat hedefi var. Hisse dün 107 dolardan kapandı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com