Atom Fiyat Tahmini ATOM ATH’yi Kurtaracak mı?

Atom Fiyat Tahmini

0 146

Atom Fiyat Tahmini ATOM ATH’yi Kurtaracak mı?

Atom Fiyat Tahmini : Binance CEO’su Changpeng Zhao, son FTX çöküşünü 2008 mali krizinin başlangıcına benzetti. Ölümü diğer kripto şirketlerinin katlanmasına neden olacak mı? Felaket 2023’te yansımalarını vaat ediyor . Şimdilik asıl soru bu, bunun Atom Fiyat Tahminimizi nasıl etkileyeceği?

Atom Coin değeri ne kadar?

Bugünün canlı  Atom fiyatı  $9.16 USD ve 24 saatlik $89.796.491 USD ticaret hacmiyle. Cosmos son 24 saatte %1,72 arttı. Mevcut CoinMarketCap sıralaması, 3.174.457.858 USD’lik canlı piyasa değeriyle 21. sırada. 346.608.690 ATOM madeni para dolaşım arzına sahiptir ve maks. arz mevcut değildir.

Atom fiyat analizi: ATOM 9,0 $ sınırını aştı, daha fazla yükseliş trendi mi izlenecek?

 • Kripto analizde : Cosmos fiyat analizi yükseliş hareketi gösteriyor mu.
 • ATOM için kilit destek, geçmişte birçok kez test edilmiş bir seviye olan 8,80 dolar seviyesinde.
 • ATOM/USD paritesi şu anda tüm önemli hareketli ortalamaların üzerinde işlem görüyor ve yükseliş momentumuna işaret ediyor.

22 Haziran için Atom fiyat analizi, ATOM’un üçgen bir modelden yükselerek Nisan ayından bu yana görülmemiş bir seviye olan 9,0 $ bariyerine dokunduğunu gösteriyor. Patlamaya, fiyatlardaki yükselişi desteklemesi muhtemel olan güçlü alım baskısı ve yüksek işlem hacimleri eşlik etti. Bir sonraki büyük direnç 9,30 dolarda bulunuyor ve bu seviye, alıcılar kontrolü uzun süre elinde tuttukça önümüzdeki günlerde ulaşılması muhtemel.

Olumsuz tarafı, ATOM destek seviyeleri sırasıyla 8.80$ ve 8.70$’da bulunuyor. Bu iki seviyeden birinin altında bir kırılma, bir miktar oynaklığa yol açabilir ve fiyatlarda aşağı yönlü bir düzeltmeye yol açabilir.

Günlük grafikte ATOM fiyat analizi : Boğalar üstünlüğü koruyor

Günlük ATOM/USD grafiği, ATOM’un 6,50$ civarında işlem gördüğü Mayıs ortasından bu yana satın alma baskısının arttığını gösteriyor. MACD göstergesi merkez çizgisinin üzerine çıktı ve şu anda bir yükseliş bölgesinde, Atom için daha fazla yükseliş potansiyeline işaret ediyor. RSI ayrıca 60’ın üzerinde yükseliyor ve güçlü bir satın alma ivmesi gösteriyor.

Atom Fiyat Tahmini Günlük grafikte ATOM fiyat analizi

Cosmo’nun fiyatı, tüm önemli hareketli ortalamaların üzerinde işlem görüyor ve bu da yükseliş piyasasına işaret ediyor. 50 günlük hareketli ortalama şu anda daha yükseğe işaret ediyor ve önümüzdeki günlerde ATOM için destek görevi görecek gibi görünüyor.

4 saatlik grafikte Atom teknik analizi: ACH yeni bir direnç oluşturuyor

4 saatlik ATOM/USD grafiği, yükseliş eğilimi için başka bir hedef sağlayan bir yükseliş bayrağı oluşumu gösteriyor. Fibonacci düzeltme aracı, ATOM için bir sonraki büyük direncin, yükseliş bayrağı oluşumu sırasında test edilen bir seviye olan 9,30 dolarda olduğunu gösteriyor.
Atom Fiyat Tahmini : 4 saatlik grafikte Atom teknik analizi

Teknik göstergeler, çift dipli bir model oluşturduktan sonra devam eden bir yükseliş hareketinin sinyalini veriyor. MACD yükselme eğiliminde ve RSI aşırı alım koşullarını gösteren bir seviye olan 70’e yaklaşıyor. Boğalar 8,80 dolar destek seviyesini savundu ve 8,8 dolar direncini kırabilirlerse, önümüzdeki günlerde ATOM’u muhtemelen daha yükseğe taşıyacak yeni bir satın alma baskısı dalgasına tanık olabiliriz.

Atom fiyat analizinden ne beklenir?

Cosmos fiyat analizi, ATOM’un üçgen modelinden çıktığını ve şu anda tüm önemli hareketli ortalamaların üzerinde işlem gördüğünü gösteriyor. Yükseliş ivmesini devam ettirmek için altcoinin 9.0 $ seviyesini tutması gerekecek, kilit destek ise 8.80 $ seviyesinde. Boğalar bu seviyeyi daha önce savundu ve 9,30 dolar direncini kırabilirlerse ATOM için bir sonraki büyük hedef 9,50 dolar olacak.

Atom Fiyat Geçmişi

 • Atom kripto para birimi ilk olarak Mart 2019’un ortalarında alım satım için listelendi; fiyatı yaklaşık 7,5 dolardı.
 • ATOM fiyatı, fiyatların hızla yükselmeye başladığı 2021’in başına kadar liste fiyatının altında kaldı.
 • Cosmos fiyatı, 07 Mayıs 2021’de tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 32,14 $’a ulaştı ve ardından kripto para, Bitcoin  ve  Ethereum dahil tüm kripto para birimleri arasında mevcut trend gibi görünse de düşüş eğilimine girdi

Atom blockchain ağı nedir?

Blok Zincirlerinin İnterneti olarak da adlandırılan Cosmos Blok Zinciri Ağı , Bölgeler olarak bilinen birbirine bağlı blok zincirlerin (merkezi olmayan uygulamalar) merkezi olmayan bir ekosistemidir. Aralarında kolaylaştırılmış işlemlere izin veren açık kaynaklı araçlar aracılığıyla farklı blok zincirlerini birleştiren bir kripto ekosistemi oluşturur.

Geliştirilecek ilk blok zinciri, tüm ekosistemin çekirdeğini oluşturan Cosmos Hub’dı. Diğer geliştiriciler tarafından geliştirilen diğer blok zincirleri, Cosmos Hub’a bağlıdır ve birbirine bağlıdır. Cosmos Hub, ekosistemdeki Bölgelerin ve durumlarının kaydını tutar.

Hiçbir merkezi tarafın ekosistem içindeki faaliyetleri kontrol etmediğini veya kolaylaştırmadığını not etmek önemlidir. Her Bölge, ekosistemdeki belirteçleri ve verileri programlı olarak paylaşabilir.

Atom coinin temel unsurları

Atom yani Cosmos ekosisteminin beş temel unsuru vardır:

 • Cosmos Hub – Bu, Bölgelerin eklendiği çekirdek blok zinciridir ve Cosmos ağındaki diğer tüm blok zincirleri arasında bir aracı görevi görür. Ekosistemdeki diğer tüm gelişmiş blok zincirleri arasında birlikte çalışabilirlik sağlar ve her bir blok zincirinin durumunu takip eder.
 • Bölgeler – Bunlar, geliştiricilerin Cosmos ekosistemi içinde geliştirip Merkeze iliştirdiği bağımsız blok zincirleridir.
 • Tendermint – Tendermint, Cosmos’a güç sağlayan mutabakat mekanizmasıdır ve aynı zamanda geliştiricilerin her şeyi kodlamak zorunda kalmadan merkezi olmayan uygulamalar/blok zincirleri oluşturmasına olanak tanıyan Tendermint Bizans Hata Toleransı (BFT) motoru aracılığıyla işlemleri doğrulamaktan ve ekosistemin güvenli olmasını sağlamaktan sorumludur.
 • Blok Zincirleri Arası İletişim Protokolü (IBC) – Bu, Bölgeleri Hub’a bağlamaktan ve böylece birbirine bağlı Bölgelerin her biri arasında serbest bilgi akışına izin vermekten sorumlu olan iletişim protokolüdür.
 • Cosmos yazılım geliştirme kiti (SDK) – Bu yazılım geliştirme kiti, geliştiricilerin Tendermint mutabakat mekanizmasından yararlanarak blok zincirleri geliştirmek için blok zinciri kullanmasına olanak tanır.

Atom’un kurucuları kimlerdir?

Atom Network, 2014 yılında geliştiriciler Ethan Buchman ve Jae Kwon tarafından ortaklaşa kuruldu. Bu iki geliştirici, şu anda Cosmos’a güç veren Tendermint mutabakat mekanizmasını bulan kişilerdir.

İki şirket de blok zincirinin geliştirilmesinde çok aktif bir şekilde yer aldı. Bunlar, açık kaynaklı blockchain projelerini finanse eden, kar amacı gütmeyen bir İsviçre kuruluşu olan All in Bits ve Interchain Foundation’dır (ICF).

ICF, 2017’de yaklaşık 17 milyon dolar toplayan ilk ATOM token ICO’sunu yürütmekten sorumluydu. Ancak daha sonra Cosmos adını alan Tendermint Inc., 2019’da başka bir bağış toplama turu düzenleyerek projeye devam etmek için 9 milyon dolar topladı.

 

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com