61 Milyon Dolarlık Eğri Hack’in Arkasındaki Yağmacı, Varlıkları Geri Getirmeye Baş İyileştirerek Ümidini Artırıyor

0 39

61 Milyon Dolarlık Eğri Hack'in Arkasındaki Yağmacı, Varlıkları Geri Getirmeye Baş İyileştirerek Ümidini Artırıyor

Blockchain verisine göre, merkez olmayan borsa Curve Finance’te davranışı yaklaşık 61 milyon varolan varlığı boşaltmaktan sorumlu istismarcı, Cuma günü görüşmeleri başladıktan sonra çalınan kripto paranın bir kısmını iade etti.

Yağmacı, bir Ethereum blockchain işlemiyle bağlantılı bir mesajda, soyguncunun kurbanlarından biri olan Alchemix’ten varlıkları iade güvenceleri zincirin adresini doğrulamasını istedi. Kısa bir süre sonra, Etherscan’deki blockchain kurallarına göre Alchemix’in multisig cüzdanına yaklaşık 8,9 milyon dolar değerinde 4.820 ether (ETH) aktardılar.


İstismarcıdan Cuma günü Blockchain mesajı (Etherscan)

Sponsor Reklam

Curve’ün yönetim belirteci CRV, haberlerin üzerine sıçradı ve gün içinde %5 arttı.

İşlemciler, çalınan yapılar çoğunlukta bu yılki en dramatik kripto istismarından kurbanlara geri verilebileceği umudunu artırıyor. Curve, Metronome ve Alchemix, hafta sonu bilinmeyen bir bilgisayar korsanlığının birden fazla işlem havuzunda yağmalamak için bir sıkıştırma hatasından faydalanması sonucunda 61,7 milyon kripto para kaybı kaybedildi.

CoinDesk’in bildirdiğine göre, etki protokolleri Perşembe günü varlıkları 6 Ağustos’a kadar iade etmek için %10’luk bir ödül teklif etti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com