“Yeterince Gördük”: Pantera’dan Morehead, 26 Bin Dolardaki Hırpalanmış Bitcoin’in Daha Uzun Süre Düşemeyeceğini Söyledi

0 63

"Yeterince Gördük": Pantera'dan Morehead, 26 Bin Dolardaki Hırpalanmış Bitcoin'in Daha Uzun Süre Düşemeyeceğini Söyledi

Kripto yatırım şirketi Pantera Capital’in kurucusu Dan Morehead, Bitcoin’in (BTC) bu yaz, sembolik en uzun negatif getiri dönemini tamamladığını yazdı.

Uzun sürmeyecek diye savundu.

Morehead, “Bizim görüşümüz geniş anlamda” diye yazdı. “Piyasaların düşüşte olabilmesi çok uzun bir süre var.”

Morehead, 12 Haziran itibarıyla Bitcoin fiyatının 15 ay boyunca (8 Şubat 2022’den itibaren) yıllık bazda olumsuz olduğunu söyledi. Bundan önce en uzun sürenin bir harf kısa olduğunu (14 Kasım 2014’ten 31 Ekim 2015’e kadar) ifade etti.

Geçen hafta 30.000 dolarlık düşüşten sonra bile, Bitcoin’in Çarşamba günü itibariyle yıllık bazda %20’den fazla artış göstermesi dikkat çekici.

Morehead, Temmuz ayında Ripple Labs için XRP tokenına ilişkin olumlu mahkeme kararının ve BlackRock, Fidelity ve diğer varlıkların izlenmesinin kendi spotları kişilerinki “onaylarının” hala mevcut olduğunu belirtiyor. bitcoin ETF uygulamaları.

Ayrıca, yeni blok madenciliği için BTC blok bileşenlerinin yarıya indirileceğini Nisan 2024’teki yarılanmayı da unutmayın. Morehead, yarılanmanın çok yaygın olarak bilindiği ve etkileri zaten fiyatların yansıdığı yöndeki etkin piyasa varsayımlarını kabul etmiyor.

Morehead, “Bitcoinlere olan talep sabit ve yeni bitcoin arzı yarı yarıya azaltsa, bu, fiyatın yükselmesine neden olacaktır” dedi. Modeller, Bitcoin’in geçen yıllar boyunca iyice dibe vurduğunu, Nisan 2024’teki halvinge kadar 35.500’e kadar, 2025’in sonlarına doğru ise yaklaşık 150.000’in sürekli olarak öne çıktığını gösteriyor.

Bitcoin, oranlar düşerken Çarşamba günü 26.000 dolar seviyesini geri aldı

Çarşamba günü Avrupa’dan gelen zayıf ekonomik veriler, daha önce artan faiz oranlarının keskin bir şekilde düşmesine yol açtı; Almanya, İngiltere ve ABD’deki 10 yıllık devlet kredisi getirileri 12 ila 20 baz puana düştü.

ABD borsa endeksleri, Nasdaq Composite’in %1,5’lik yükselişinin yükselişinde yükseldi. S&P 500 %1 oranında önde.

Bitcoin %2 artışla 26.400’e yükseldi, bu da aşağı yukarı CoinDesk Piyasa Endeksi’nin (CMI) kazancıyla aynı doğrultuda.

Fed Başkanı Jerome Powell’ın ön planı

Haftanın ana ekonomik olayı, ABD Merkez Bankası Başkanı Jay Powell’ın Kansas City Fed’in Jackson Hole Sempozyumunda açılış konuşmasını Cuma sabahı yapılacak.

geçmişte Jackson Hole konuşması ara sıra önemli politika duyuruları için bir forum olmuş olsa da, bu seferki iddialar Powell’ın bir statüko mesajının iletildiği yönünde; Fed’in enflasyonu kontrol etmeye odaklanmaya devam ettiği ve gelecek dönemde gelecek kararlara gerçekten bağımlı olabileceği durumda. Para politikasının daha da sıkılaştırılıp sıkılaştırılmayacağı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com