XRP %10 Yükseldi, Bitcoin Hakimiyeti 1 Ayın En Düşük Seviyesinde Sallanırken Altcoinleri Yükseltti

0 35

XRP %10 Yükseldi, Bitcoin Hakimiyeti 1 Ayın En Düşük Seviyesinde Sallanırken Altcoinleri Yükseltti

Ripple’ın XRP’si, daha küçük jetonların Bitcoin’den (BTC) daha iyi performans göstermesiyle Çarşamba günü kazanç serisini genişletti.

Ripple ödeme sistemi yerel belirteci son 24 saat içinde yaklaşık %10 arttı ve piyasaya göre ilk 20 kripto para birimi arasında en çok kazanan oldu.

XYO Network’ün kurucu ortağı Markus Levin, CoinDesk’e ilişkin bir e-postada, XRP’nin Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) ile devam eden bir Federal mahkeme davasında kendisinin olumlu kararından yararlanmaya devam ettiğini yazdı.

Karar, Coinbase, Kraken ve Bitstamp gibi bir dizi borsayı XRP’yi yeniden listelemeye teşvik ederek yatırımlarda, hacim işlemlerinde ve vadeli işlem sözleşmelerine açık ilgide bir sonuca yol açtı.

Levin, “Kısacası, daha önce son görüşmelerinden korkan hizmetlerinin geri döndüğünü gördüğünü” söyledi.

XRP, geçen Perşembe günü mahkeme kararından kısa bir süre sonra giderek son yüksek seviye olan 0,93 $ ‘dan çok uzak olmayan yaklaşık 0,84 $’ da el değiştiriyordu.

Sponsor Reklam

Daha kripto para birimleri de gün içinde değer kazandı. Ripple’a komşu Stellar ağının token’ı XLM %24 arttı. Cardano’nun ADA’sı ve Solana’nın SOL’u kabaca %6 artarken, popüler memecoin dogecoin (DOGE), Twitter’ın sahibi ve Tesla CEO’su Elon Musk’ın köpekleri bir tweet atmasının ardından %4 yükseldi.

Bu arada BTC, ortalama 30.000 dolar yatay yatay işlem gördü. Piyasaya göre ikinci en büyük dijital varlık olan Ether (ETH) de gün boyunca 1.900 dolarda sessiz kaldı. Kripto piyasalarının performansının bir boyutu olan CoinDesk Piyasa Endeksi, son zaman dilimleri %0,7 arttı.

Levin, “Genel makro düzen, bir varlık olarak varlıkları için daha elverişli görünüyor,” dedi ve “piyasa, çöküşün bulunduğu yere göz önüne, bir faiz artışının daha fazla olmasını bekliyor – ve daha sonra değil -” dedi.

Kripto yatırımcıları, BTC dururken sözde altcoinlerin güçlü performans göz önündekileri, odak noktalarını gözle görülür şekilde daha küçük, daha fazla belirteçlere kaydırdı.

TradingView’e göre, Bitcoin’in kripto para değerleri toplam piyasa değerindeki payını ölçen BTC hakimiyet oranı, Haziran sonundaki %52’lik yüksek seviyeden %49,8’e geriledi. Bu, bir ayın en düşük kapısı yakın.


Bitcoin hakimiyet oranı (TradingView)

Blackrock ETF duyurusundan, XRP yasal zaferinden, bugün ABD Dolarını BTC ile destekleyeceği müşteriler başkan adayı Kennedy’ye kadar, geçen ay kripto endüstrisi için bir dizi olumlu habere rağmen, hiçbir şey bitcoin’in geçmişteki momentumu sürdürmesine yardımcı olmadı. Bitcoin’i koruyan koruma fonu Capriole Investments’ın yöneticisi Charles Edwards, bir piyasa güncellemesinde 31 bin dolar” dedi.

Edwards, “Sektörümüz için muhtemelen son yıllardaki en iyi haber olan bunun gibi iyi haberler, sürekli girişlere ve fiyat ilerlemesine dönüşemediğinde, kaygılanmak için neden var” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com