Veri Gösterir, Bald Token Rugpull’un Sam Bankman-Fried’in Alameda’sıyla Bağlantıları Olabilir

0 40

Veri Gösterir, Bald Token Rugpull'un Sam Bankman-Fried'in Alameda'sıyla Bağlantıları Olabilir

Kısa ömürlü, çok sinirli göğüs kelinin (BALD) kilim çekmesi bir sürü karaktere sahip, ama bunlardan biri Sam Bankman-Fried mı?

On-chain verileri, memecoin BALD’ın dağıtım sözleşmesi ile Nansen tarafından Bankman-Fried tarafından kurulan ve kontrol edilen ticaret şirketi Alameda Research’e ait olarak etiketlenen kasalardan biri arasındaki etkileşimleri sunuyor. Veri, daha önce Twitter olarak ve bilinen daha sonra CoinDesk tarafından onaylanan sosyal medya platformundaki birkaç blockchain dedektifi tarafından alıntılandı.

Wintermute’un araştırma başkanı Igor Igamberdiev, başka bir cüzdan adresi olan 0xccFa05’i Alameda’ya bağlayarak, güçlü sahibi teknik yetenekler gösterdiğini ve anlayışlı bir DeFi kullanıcısı olduğunu kanıtladığını belirtti: dYdX ve Oasis’in ilk üretiminde işlem yapmak ve ilk teklifleri oylamak SushiSwap’ bronzlaşmak

Cüzdan, o dönem kripto borsaları Binance, FTX ve Coinbase’de (COIN) aktif kullanıyor ve Yearn Finance ve Cream gibi ilk DeFi projelerinde milyonlarca dolar toplayan yoğun bir DeFi kullanıcısıydı.

Ancak Igamberdiev, eylemlerin “kesinlikle Alameda’dan biri” gibi görünse de, Bankman-Fried’in kendisinin olma ihtimalinin düşük olduğunu belirtti.

“Geçmiş geçmiş ve diğer oyuncularla iletişim eksikliği göz önünde bulundurma (3AC bile BlockFi, Genesis, vb. ile aktif olarak kuşatmaya girdi), o zaman Alameda’dan birini işaretleyemeyeceğim,” diye tweet attı, “Ve muhtemelen en kritik soru, SBF mi Yoksa Sam Trabucco mu?”

BALD’ın Yükselişi

Geçen hafta sonu, harcamaları çeken bir pazarda göğüs madeni para servislerinin cazibesi, Coinbase’in yeni katman-2 blok zinciri Üssünün 68 milyon gönderdiği ether (ETH) ve 200 milyon doların üzerinde işlem hacmi çekmesine yardımcı oldu. Tüccarlar, Pazar gününden geçen yaklaşık 85 milyon piyasaya sürüldüğünde sıçrayan kel (BALD) jetonları satın almak için akın etti ve @cheatcoiner gibi bazı tüccarlar, ilk 500’e varan bir yatırımdan 1,4 milyon doları aştı.

Pazartesi günü, BALD yolculukları ani ve habersiz bir hareketle belirteç işlemi çiftlerinden toplanan sıvıları çıkarmaya başladı. Bu, binlerce sahibini zor durumda bıraktı ve sahipleri çıkışlara koşarken fiyatların %90’a kadar düşmesine neden oldu.

Tüm bu drama komik bir uyarıyla gerçekleşti: Base blok zinciri henüz resmi olarak halka açık bile değil ve bu yılın sonunda uygun bir lansman bekleniyor.

Kripto borsası Coinbase tarafından OP Stack üzerinde inşa edilen Base, test ağını Ocak başında başlattı ve Temmuz ayı boyunca inşaatçılara, Base’e başvuruların muhafazalarını açtı. BALD gibilerinin sermayede – ve kullanıcılarında – blok zincirine ani bir hücuma yol açtığı Pazar günü dışında, ilgi görmeye kadar yetersiz kaldı.

SBF olma ihtimali yok

Bununla birlikte, zincir üstü sunucular, Alameda tarafından kontrol edilen bir cüzdanın, bir sözleşme konuşmacısı olarak kullanılan defterle ilgili içerdiğini ileri sürmeye doğru çarpıtılmış olsa da, sosyal medya X yayıncılarının bazılarının spekülasyon yaptığı gibi, bunun arkasından gözden geçirilmiş FTX avcısı Bankman-Fried’in olması pek olası değil. Salı sabahı itibariyle.

Kefalet koşullarının bir parçası olarak, Bankman-Fried’in internet erişimi sıkı bir şekilde kontrol ediliyor ve çeşitli haber, spor ve eğitim web siteleriyle sınırlandırılıyor.

Bankman-Fried’in ebeveynlerinin, ev içerikleri üzerinden internete erişimni bakım için izleme yazılımı kuracaklarını verdikleri bir beyanname kaydettiler. Eski FTX yöneticisi, kapaklı telefonu kullanmakla boşaltmak.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com