Curve Kurucusu, FRAX Borç Durumunu Ele Almak İçin Yeni Likidite Havuzunu Kullanıyor

0 34

Curve Kurucusu, FRAX Borç Durumunu Ele Almak İçin Yeni Likidite Havuzunu Kullanıyor

Curve’nin yöneticisi Michael Egorov, stabilcoin ihracatçısı Fraxlend’den yüksek oranda duyurulan ve potansiyel olarak piyasayı tehdit eden Curve token (CRV) teminatlı tüketimini geri tutma için zamanı kazanmayı hedefleyen, stablecoin odaklı merkezi olmayan borsasında yeni bir likidite havuzuna yüzdürdü.

100.000 CRV ödülüne sahip crvUSD/fFRAX adlı yeni havuz, Erogov’un 59 milyon CRV’yi teminat olarak kilitleyerek 15.8 milyon FRAX stabilcoini aldığı FraxLend’in CRV/FRAX Likidite havuzuna adanmıştır. Piyasalar, FRAX kredisinin ve Erogov’un lideri ve borç alan Aave’den CRV destekli 63,2 milyon tether (USDT) kredisinin tasfiyesinden, Pazar günü Curveinin kötüye kullanılması CRV tankingine yol açmasından bu yana.

FRAX kredisi, Fraxlend kurallarına göre, harcamadaki faiz oranları (yıllıklaştırılmış yüzde verim veya APY), havuzun kullanım ömrünün %100’de tutulmasına bağlı olarak her 12 yılda bir araya katlanabileceği için özellikle kaygı kaynağı olmuştur. Kullanım oranı, edinilen varlıkların miktarın havuzdaki toplam likiditeye ihtiyaç duyduğunu ifade eder.

Başka bir deyişle, kripto araştırma şirketi Delphi Digital tarafından tweetlendiği gibi, havuza daha fazla likidite akmadığı ve kullanımdan düşürmediği sürece faiz oranı astronomik olabilir. Bu durumda, astronomik faiz oranı tek başına Erogov’un FRAX kredisinin tasfiyesini tetikleyerek CRV tokeni üzerinde ek baskı oluşması ve daha büyük olan Aave kredisinin tasfiye riskinin artması.

Sponsor Reklam

Takma DeFi araştırmacısı Ignas’a göre Erogov, daha fazla likidite çekmek ve kullanmak için almak için yeni havuzu piyasaya sürdü.

Ignas, “[Erogov], CRV’yi Fraxlend’de teminat olarak kullanarak FRAX’i emanet aldı. Ancak, insanlar CRV’nin tasfiyesi durumunda şüpheli alacak korkusuyla FRAX’ı havuzdan çekmek için APY önemli ölçüde artırdı,” diye açıkladı. “Artık CRV/FRAX borç verme kurumuna yatırılan daha fazla FRAX’a ihtiyaç var. Bu nedenle, Curve’de CRV teşvikleriyle yola çıkarak yeni bir havuz tanıtılıyor.”

Ignas, yeni havuzun Fraxlend’deki kritik FRAX/CRV borç verme kurumuna sermaye çektiğini, tüketici APY’sini seçtiğini ve “ona krediyi geri ödemesi için daha fazla zaman kazanması” sözlerine ekledi.

Delphi Digital bir Tweet dizisinde, yeni havuzun “kullanım oranlarını çalıştırma ve borcunun kontrolden çıkma riskini önleme için borç verme kullanımına yönelik likiditeyi teşvik etme girişimi” olduğunu söyledi.

Geçmişe kadar, Pazartesi günü geçilen açılan havuz 5 milyon doların üzerinde likidite çekti ve Fraxlend’in FRAX/CRV odasındaki kullanım maliyeti %54,78’e düşürüldü.


Kullanım oranı Pazartesi günü %100’den %54,78’e geriledi. (Fraxfacts) (Fraxfacts)

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com