Varlık Yöneticisi, Bitcoin’in 2028 Halving’e Kadar 300 Bin Dolara Ulaşabileceğini Söyledi

0 37

Varlık Yöneticisi, Bitcoin'in 2028 Halving'e Kadar 300 Bin Dolara Ulaşabileceğini Söyledi

Morgan Creek Capital Management’ın kurucusu ve CEO’su Mark Yusko, CoinDesk TV’nin First Mover’ın bulunduğu demeçte, piyasa sürelerine göre dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin’in (BTC) 2028’de 300.000’in elde edilebileceğini söyledi.

Yusko, bitcoin ile gökyüzünü karşılaştırırken bu tahminde bulundu. 1,6 milyarlık varlık yönetim şirketinin CEO’su, altının dağılabilir veya bölünebilir olmadığını, oysa bitcoin’in öyle olduğunu açıkladı. Yusko, “Bitcoin bu kayıtları her şeyi de çözüyor ve eşit derecede üstün kıt” diye ekliyor ve dijital varlığın sonunda değerli metalin değerini yakalayabileceğini öne sürdü.

Yusko, “Altının parasal yaklaşık değeri 6 elde eder, bence bitcoin tüm bunların yerini alabilir, 6 kaynakların doların parasal değeri buradan yaklaşık 10 kat daha fazla, bu da bize yaklaşık 300 bin civarında bir fiyat veriyor” dedi.

Bitcoin’in başka bir halving olayından geçeceği 2028 yılına kadar 300.000 $ fiyatına ulaşılabileceğini tahmin ediyor.

Kabaca her dört yılda bir, madencilerin başarılı bir blok madenciliği için aldıkları bitcoin ödülleri, blok zincirinin arz ekonomisini kontrol etmek için yarıya indirilir. Bu olay halving olarak bilinen ve Bitcoin üzerindeki baskıyı etkileyen baskıyı kaldırmak için genellikle dijital para biriminin fiyatı için olumlu bir nitelik olarak görülüyor. Bir sonraki halving, 2024 yılının Nisan ayına yaklaşacak ve ardından 2028’de bir halving gerçekleşecek.

Yusko’nun yükseliş tahmini, halving olayından sonra bitcoin fiyatının nasıl davrandığına dair önceki tarihsel verilerin kullanımına dair kanıtlar. “[Bitcoin] yarılanmasında bir sıfır ekledik ve gelecek Nisan’a kadar 100.000 dolara çıkabileceğimizi düşünüyorum” dedi.

Yusko, son zamanlarda dijital para birimi için daha yüksek bir fiyat tahmin eden diğer bitcoin boğalarına gidiyor. Son dönemlerde, İngiliz çok uluslu bankası Standard Chartered, bitcoin’in yıl sonuna kadar 120.000’e sahip olabileceğini tahmin etti. Bu arada Crypto hizmetleri sağlayıcısı Matrixport, bitcoin’in 2024’ün sonuna kadar 125.000 $’a kadar yükselmesini tavsiye ettiğini söyledi.

Bitcoin, yılın genelinde bu yana yaklaşık %70 arttı ve 2022’de %64 düştükten sonra şu anda 29.300 dolardan işlem görüyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com