Bitcoin, Yavaş İlerleyen Temmuz Devam Ederken Pozitif Ekonomik Verileri Önemsiyor

0 50

Bitcoin, Yavaş İlerleyen Temmuz Devam Ederken Pozitif Ekonomik Verileri Önemsiyor

Bitcoin’in (BTC) sessiz Temmuz ayı, Perşembe sabahı beklenenden daha güçlü ikinci çeyrek GSYİH üreticisi ve beklenenden daha Yumuşak yerleşim raporunun kripto fiyatlarını her iki yönde de çok az hareket ettirmesiyle devam etti. Baskı süresi, bitcoin son 24 saat 29.150 $ ile marjinal olarak daha düşük ve %0,2 daha yüksek olan CoinDesk Piyasa Endeksinin (CMI) biraz altında performans gösterdi. Temmuz ayı sona ererken, bitcoin ikinci kayıp ayı olan 2023’ü yayınlamaya hazır görünüyor.

Hükümetin bugün bildirdiğine göre, ABD ekonomisi 2023’ün ikinci çeyreğinde %2,4 büyüdü ve bir önceki çeyrekteki %2’lik büyümeden %1,8’lik büyüme beklentisini bir şekilde aştı. %2,4 rakamları tahmindir ve gelecek aylarda bir öncekinden daha fazla revize edilecektir.

GSYİH raporuna dahil edilen PCE fiyat tarifesi, fiyatların 2. çeyrekte %3.0 beklentilerine karşı %2.6 düşüşünü ve 1. çeyrekteki %4.1’den düşüşünü gösterdi. İlk patlama başvuruları beklenenden daha azdı ve 221.000 Amerikalı, 235.000 için tahminlere karşı yatak iddiasında bulundu.

Hepsinin TLDR’si, ekonominin, yerleşimin yavaşlaması, ancak çalıştırma ve egemenlik ordusunun güçlü kalmasıdır. Rakamların kendisi dışında, son birkaç ayda bu konuda çok az şey değişti.

Bunlardan herhangi biri kripto varlıkları için ne anlama geliyor?

Şu anda, genel olarak dijital varlıklar ve özellikle bitcoin, son derece dar bir ticaret aralığına saplanmış gibi görünüyor. Pazartesi günü tartışıldığı gibi, bitcoin’in makroekonomik kısıtlamasına tepkisi ılımlı oldu. Bu, tutumların ekonomik açıdan izlenmesini ortadan kaldırmasa da, fiyatların önemli ölçüde hareket izlemesi için büyük tasarrufların önemli bir sürprizin gerektirdiğinin bir işareti olarak hizmet ediyor.

25 Temmuz’da Bollinger Bandının alt aralığını aştığından beri, bitcoin fiyatı sadece %0,002 arttı ve 20 dönemlik hareketli ortalama olan 30.000$ olası bir fiyat hedefi olarak kaldı.

Cüzdan bakiyelerinin gidişatına göre cüzdan da durgunluk belirtileri var. Analitik firma Glassnode’a göre, birden fazla “boyut müşterisi” adresler tarafından kısıtlama toplam ölçüsündeki bitcoin arzı sabit kaldı.

Temmuz ayrılan bakiyesi 10-100 BTC arasında olan adreslerin elindeki arz %0,001 arttı. 100-1000 BTC arasında bakiyeye sahip adresler için arz %0,004 düştü. Ve 0,1 ile 1 BTC arasında bakiyeye sahip daha küçük noktalar için arz %0,005 arttı.

Tüm bunların yükselen yatırımcıları için umut verici tarafı, fiyatların bir tekdüzelik içinde kaldıkları gibi sahiplerine bakmak, ufukta herhangi bir düşüş tablosunun görünmemesidir.

Yatırımcıların gözleyebileceği bir fırsat alanı, bitcoin ve eter arasındaki performans tutarsızlığıdır. BTC, hala sıkı bir tüketim yüküne sahip olsa da, 2023’te sona erene kadar ETH’den %21 daha iyi performans gösterdi, muhtemelen yakında ABD’de bir spot bitcoin ETF’nin bulunabileceği beklentilerden.

Ether ayrıca şu anda bir düşüşünden yoksun görünüyor. Bu arada genel arzı son yedi gün içinde 4.800 jeton düşerek düşmeye devam ediyor.

Bu makale, yalnızca okuyucuyu doğru bilgilerle bilgilendirmek amacıyla CoinDesk gazetecileri tarafından saklanmış ve düzenlenmiştir. Glassnode’dan bir bağlantıya tıklarsanız, CoinDesk komisyonu kazanabilir. Daha fazlası için bkz. Etik Politikası .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com