Temel Gösterge, Bitcoin’in Kovid Çöküşünden Bu Yana En Fazla Aşırı Satış Gibi Göründüğü Öne Çıkarıyor

0 40

Temel Gösterge, Bitcoin'in Kovid Çöküşünden Bu Yana En Fazla Aşırı Satış Gibi Göründüğü Öne Çıkarıyor

Teknik analiz göstergesi, Bitcoin’de aşırı aşırı çalışmanın arttığını, yükselen kripto para birimi birimlerinin de dahil olmak üzere varlıkları üzerinde baskı oluşturmasıyla kripto para akışının arttığını gösteriyor.

Bitcoin’in 14 günlük güç endeksi (RSI), aşırı satış koşullarında işaretlenerek 30’un oldukça yerine düştü. Gösterge, Mart 2020’deki salgının çeşitliliğinden bu yana en düşük seviyede düştü.

RSI, varlığın son fiyat hareketini, genellikle 14 gün olmak üzere belirli bir dönemdeki ortalama fiyat hareketine göre gösteren, 0 ila 100 arasında değişen bir momentum göstergesidir.

30’un altında bir okuma aşırı satış gösteriyor ve bu fiyatın sonuncuna göre çok hızlı düştüğünü gösteriyor. Bu arada, 70’in üzerindeki bir okuma aşırı beslenme koşullarını işaret ediyor.

Sponsor Reklam

X’teki (eski adıyla Twitter) kripto toplananın ve çoğu çaylak yatırımcının yaptığı hatalardan biri, aşırı satış ve aşırı alım okumalarını yaklaşmakta olan düşüş ve düşüşlerin ilerideki ipuçlarıdır.

Ama durum böyle değil. Aşırı satılmış bir RSI okuması, fiyatların çok hızlı düştüğü anlamına gelir; aşırı alım okuması, fiyatların hızlı bir şekilde yükseldiğini gösteriyor.

Böylece RSI’da 30’un altında son veya aşırı satış okuması, düşüş momentumunun güçlendiğine dair bir işaret. Eskilerin söylediği gibi göstergeler, taban alıcılarının solventte kalabileceğinden daha uzun süre aşırı satışta olabilir.

FxPro’nun güncel piyasa analisti Alex Kuptsikevich’e göre Bitcoin’in düşüş yönünde değişim yaşandı.

“Bitcoin (geçen) haftayı 200 haftalık ve 200 günlük hareket ortalamalarının altında kaydedilen değer bir düşüşle kapanış ve düşüşe doğru bir geçişin sinyalini verdi. dolar.

Temel Gösterge, Bitcoin'in Kovid Çöküşünden Bu Yana En Fazla Aşırı Satış Gibi Göründüğü Öne Çıkarıyor

14 günlük RSI Mart 2020’den bu yana düşük çözünürlükte geriledi. (TradingView/CoinDesk) (TradingView/CoinDesk)

Bitcoin, yazının yazıldığı sırada 26.000 dolardan el ile değiştirildi. Fiyatlar geçen hafta yüzde 10’un üzerinde düştü, 10 yıllık ABD enflasyona endeksli faizin getirisi neredeyse yüzde 2’ye yükselerek 2009’dan bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com