Santrifüjde Tokenize Kredilerin Temerrüdü, MakerDAO’nun Yatırımını Riske Atıyor

0 149

Santrifüjde Tokenize Kredilerin Temerrüdü, MakerDAO'nun Yatırımını Riske Atıyor

Bir yönetişim forumu gönderiminde, blockchain tabanlı kredi platformu Centrifuge’de yaklaşan tokenize kredi temerrüdünün MakerDAO’nun 1,84 milyon hava yatırımını kaybetme riskiyle karşı karşıya bırakıldığı belirtildi.

Tehlikeli kredi kartının sigortacısı ControlFreight, Cuma günü yaptığı açıklamada, 2,7 milyonluk odaların en büyük borçluluğundaki yasal bir anlaşmazlık nedeniyle ödemelerle karşı karşıya olduğu konusunda uyardı.

ConsolFreight, gönderisinde, “Hanhwa AUS Pty Ltd ve Hanwha New Zealand Pty Ltd’nin bize borçlu olduğu tutarlarla ilgili olarak borçluların tamamen veya kayıp olması yönünde önemli bir risk var” dedi.

Yazıda, Avustralya Yüksek Mahkemesi’nin fikri mülkiyet hakları nedeniyle şirketlerinin faaliyetlerini gevşettiği ve borçlulara yapılan tüm ödemeleri dondurmak için bir memurun atadığı belirtildi.

ControlFreight, ticari finansman yatırımları ve nakliye faturalarını finanse etmek için Maker’dan 1,84 milyon DAI bastı.

Maker’ın 5,3 milyar stabilcoin DAI’si, elde etmek için kripto para birimleri ve kademeli olarak artan oranlı kredilerin ve devlet kredilerinin tokenize edilmiş versiyonları tarafından aşırı destek teminatından alınan borç pozisyonları tarafından yapılıyor.

Maker’ın Santrifüj yatırımındaki olası bir kayıp, değeri yaklaşık 7 milyar dolar değerindeki varlıklar tarafından desteklendiğinden DAI’nin istikrarını bozmamalı.

Ancak bu gelişme, protokolün kripto dışı işlemlerine borç verme de dahil olmak üzere gerçek dünya varlıkları (RWA) yatırımlarını ikili katlama stratejilerine ilişkin risklerin ortaya çıkmasına neden oluyor. Geçtiğimiz ay MakerDAO, 2,1 milyonluk kredinin zamanında ödenmeden soğumasının ardından, başka bir Centrifuge tokenize kredi kaydı defteri olan Harbor Trade’e kredi kesmeyi bırakmıştı.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com