Mark Zuckerberg, Meta’nın Meta Evrenine Bağlı Kaldığını Söyledi

0 37

Mark Zuckerberg, Meta'nın Meta Evrenine Bağlı Kaldığını Söyledi

Meta (META), yapay zekaya çok açık bir dönüş yapmasına rağmen, metaverse’ten vazgeçmedi.

“Yapay zekaya yatırımlarımız devam ediyor. Metaverse görünümüna da tamamen bağlı kalmaya devam ediyoruz. Mark Zuckerberg bir kazanç görüşmesinde, bu iki ana öncül üzerinde uzun yıllardır paralel olarak çalışıyor ve birçok yönden iki alan örtüşüyor ve birbirini tamamlıyor” dedi.

Girişim nedeniyle milyarlarca dolar kaybetmeye devam eden sosyal medya devi için metaverse’ye izin verilmedi. Metaverse’den sorumlu olan Meta’nın Facebook Reality Labs (FRL) bölümü, 2021’de 2,3 milyar $ gelir üzerinden 10,2 milyar $ zarar verirken, 2022 boyunca 2,2 milyar $ gelir üzerinden 13,7 milyar $ kaybetti.

“Bu iddialı, uzun vadeli, çok yönlü bir yol haritası. Reality Labs portföyünde VR, AR, Metaverse, sosyal platformlar, nöral kullanımlar genellikle pek çok elde edilen var ve elde etmek için gerçekten uzun vadeli bir zaman ufkumuz var. Yatırımlarımızın geri dönüşü,” diye devam etti Zuckerberg. “Sana bu bahis konusunda haklı çıkacağımı garanti edemem. Dünyanın gittiği yönün bu olduğunu düşünüyorum.”

En son kazançlarında Meta, mali ikinci çeyrek net gelirini önceki yıl 6.7 milyar $’dan 7.79 milyar $’a yükseltti ve gelir %11 diziyle 32 milyar $’a ulaştı.

Facebook ve Meta’nın Instagram dahil olmak üzere uygulama ailesinin günlük aktif sayısı kullanıcı da sırasıyla %5 ve %7 dizi gördü. Web’in bir raporuna göre, Meta’nın Twitter’ın yerine taşınması için tasarlanmış Threads uygulaması, kullanıma sunulduğu haftadan itibaren aktif kullanıcı tüketimi %60′ Benzerlik bir düşüş yaşadı.

Hisse Çarşamba günü %1’in üzerinde diziyle 294.47$’dan kapandı ve işlem sonrasında yaklaşık 319$’dan işlem gördü.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com