Bitcoin, Ether CME Vadeli İşlemleri, İkinci Çeyrekte Büyük Tüccarlardan Rekor Katılım Gördü

0 39

Bitcoin, Ether CME Vadeli İşlemleri, İkinci Çeyrekte Büyük Tüccarlardan Rekor Katılım Gördü

Türev devi Chicago Mercantile Exchange’in (CME) değerleri bitcoin (BTC) ve ether (ETH) tahminlerinde, ikinci çeyrekte büyük tüccarlardan rekor artış gördü.

CME, CoinDesk’e ilişkin açıklamalar bir e-postada, büyük açık his sürümleri veya en az 25 bitcoin vadeli işlem özetine sahip genel sonuçlar ikinci çeyrekte ortalama 107 rekor seviyeye ulaştığını söyledi. Ether’in sözde büyük açık pozisyon sahipleri, ikinci çeyrek boyunca ortalama 62 idi.

Borsa, büyük tacirlerin güçlü katılımını açıklayarak, “Yatırımcılar artan piyasa oynaklığından korunmak ve risk ve kısıtlamaları denetlemek için kontrol ettikleri yerler/ürünler arananlarından, Bitcoin işletmelerine yönelik kurumsal ilgi çeyrek boyunca artmaya devam etti.”

Emtia Vadeli İşlemleri Ticaret Komisyonu (CFTC), CME süreçlerini yöneten birimler. Standart bitcoin vadesi işlem süresi 5 BTC’ye eşken, mikro sözleşme 1 BTC’nin üzerinde birisini alabilir. Standart ether işlemlerinin sözleşme boyutu 50 ETH iken, mikro işletim işlemleri 1 ETH’nin onda birine yakındır.

CME’nin getirdiği ve nakit ödemeli operasyonları, sahip olmak zorunda olması kripto para birimine maruz kalmak isteyen gruplar için uzun süredir sevdikleri tercih edilen bir seçim olmuştur.

Büyük sahiplerden rekor kazanım, en iyi kripto para birimleri ilk çeyrek rallisini uzatırken geldi. Bitcoin, Haziran ayına kadar olan üç ayda %7 arttı ve yılın ilk yarısında %84 kaydetti. Ether ilk altı ayda %61 değer kazandı.

CME, riskten korunma araçlarına olan talebin de ilk yarıda ticaret hacimlerini ve BTC ve ETH beklentilerine yönelik işlemlere ve opsiyonlara açık ilgiyi tüm zamanların en yüksek seviyelerine yükselttiğini söyledi.

İşlem hacmi, belirli bir günde işlem gören sözleşmeyi ifade eder. Açık faiz, herhangi bir zamanda aktif olan sözleşmeyi ifa eder. Açık pozisyondaki bir cinayet, idamdaki yeni para birimini temsil eder.


Grafik, ticaret hacimlerindeki artış ve bitcoin ve etere bağlı seçeneklere yönelik işlemlere ve opsiyonlara açık ilgiyi gösteriyor. (CME) (CME)

Standart bitcoin vadeli işlem sözleşmelerindeki açık pozisyon, ilk yarı boyunca ortalama 14.800 sözleşme ile 2022’ye kıyasla %15’lik bir rekor kırıldı. Bu arada, bitcoin opsiyonlarındaki açık pozisyon ortalama 9.400 sözleşmeyle rekor kırdı ve 2022’ye kıyasla %175’lik etkileyici bir artışı doğruladı.

CME, şifreleme onayına tabi olarak bu ayın sonunda ether-bitcoin standartlarına bağlı olarak işlemleri listelemeyi planlıyor. Borsa, kısa bir süre önce haftalık bitcoin ve eter sürelerini listeleyerek seçenekler ürün gruplarını genişletti.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com