MakerDAO’nun MKR’si Token Geri Alım Planı Yayına Girerken Bir Haftada %28 Arttı

0 40

MakerDAO'nun MKR'si Token Geri Alım Planı Yayına Girerken Bir Haftada %28 Arttı

5,3 milyar gönderme merkezi olmayan finans (DeFi) kredi kuruluşu MakerDAO’nun yönetişim tokeni Maker (MKR), bir token geri alım sonucunun ardından Cuma günü bir yıl en yüksek fiyatına yaklaşıyor.

MKR, geçen Ağustos tanışmanın bu yana ilk kez Cuma günü erken yerleşim yeri kısa bir süre için 1.200 doların üzerine çıktı, ardından kazançlarının bir kısmı 1.148 dolara yakın el değiştirmek için azaltmaktı. Token geçen hafta %28 dizinin tanıklığı, daha geniş kripto paranın idamını izleyen CoinDesk Piyasa Endeksinin %4,6’lık çöküşünü önemli ölçüde geride bıraktı.

Fiyat hareketi, borç verme protokolünün Çarşamba günü bir jeton geri alım planını etkinleştirerek MKR arzını sürekli olarak kaldırmasıyla gerçekleşti. Bir yönetim ağı, Smart Burn Engine olarak yürütme, bir UniSwap kurumundan MKR satın almak için Maker’ın fazla tamponundan fazla DAI sabit paralarını sınırlama olarak tahsis ettiklerini açıklıyor.

Program bu ayın başında konuşlandırıldı ve fazla arabellek 50 milyon doları aştıktan bir önceki Çarşamba günü yayına girdi.

Etherscan’in blockchain ilişkilerine göre protokolü, son 24 saat içinde 230.000$ değerinde MKR’yi geri satın aldı. Bu sürelerde, protokol bekleyen ay yaklaşık 7 milyona varan token satın alma yolunda ilerliyor.

Token’ın toplam piyasa değeri yaklaşık 1 milyar dolar, bu nedenle geri satın alma, mevcut faiz aylık arzın %0,7’sini azaltacaktır.

Maker, en büyük ve en eski DeFi borç verme protokollerinden biri ve ayrıca 4,6 milyar dolarlık DAI stablecoin’i ortaya koyuyor. MKR, yönetişim önerilerini oyladığı merkezi olmayan özerk bir kuruluş (DAO) tarafından yönetiliyor.

Protokol, getirilerden gelir elde etmek için DAI’nin rezerv varlıklarını banka kredileri ve devlet tahvilleri gibi geleneksel yatırım ürünlerine giderek daha fazla yatırıyor. MakerDAO ayrıca, DAI ve MKR belirteçlerinin yükseltilmesini ve yapısını SubDAO adı verilen ve kendi belirteçlerini çıkarabilecek daha küçük, mülk odalarının bölmelerini içeren büyük bir denetimden geçiyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com