Kripto Opsiyon Tüccarları Hala Bitcoin Volatilitesini Kısaltıyor

0 34

Kripto Opsiyon Tüccarları Hala Bitcoin Volatilitesini Kısaltıyor

Bitcoin’de (BTC) tahmin edildiği gibi bir volatilite patlaması hakkında şu anda çok fazla gevezelik var. Yine de, bazı kripto tüccarları, fiyat türbülansına karşı bahse giren stratejiler doğal oynaklığı kısa devre yapma önyargılarını koruyor.

Piyasaya göre lider kripto para birimi olan Bitcoin, 24 Temmuz’dan bu yana öncelikle 29.000 ila 30.000 ABD Doları aralığında işlem gördü. Bu, önceki dört hafta 30.000-32.000 ABD Doları aralığının altında. Kripto para biriminin fiyatı, 21 Haziran’dan bu yana tek bir günde (UTC) %4’ten fazla yükselmedi.

Bu nedenle, bitcoin’in geriye dönük olarak gerçekleşen oynamasını ve tahmin edilen veya ima edilen oynamasını ölçen temel ölçütler, çok yıllık düşük seviyelere indi.

Oynamanın ortalamaya dönüştüğü söylendiğinden ve artan oynama opsiyon fiyatlarını olumlu tartışmalarından, bazı piyasa piyasaları ani ve kaydetme değeri fiyat türbülansı bekliyor ve kar etmek için yükselme veya düşüş hareketlerine karşı koruma sağlayan BTC alım veya satım opsiyonlarını almayı düşünüyorlar. değişiklikten. Bu, uzun volatilite ticareti olarak biliniyor.

Amberdata türevler direktörü Greg Magadini de dahil olmak üzere diğerleri, kısa bir ticaret yapmayı öneriyor.

Magadini en son piyasa notunda, “BTC başlangıcından bugüne kadarki en yüksek seviyeleri alamadıkça yukarı yönde oynamalık muhtemelen çok uzak kalacak. Bunun için en açık klavye şu anda bir BTC spot ETF’nin etrafında dönüyor.” “Bu ortamdaki ‘temel durum’un (yakın geleceği) kısa beklentiye yönelmek inanmaya devam etmeyi umuyorum.”

Tüccarlar genellikle alım veya satım opsiyonlarını satarak veya gözetleme oynaklığını kısaltırlar. Stratejik, gerçekleşen ve ima edilen oyunluk ölçütleri geçmişlerini koruyan veya ömür boyu ortalamalarına göre zengin giyimlerinde, fiyat hareketleri için kaplamaların olmadığı durumlarda ve ima edilen oynamanın gerçekleştiği oyundan daha büyük olduğunda tercih edilir.

Şu anda, gerçekleşen oyunluk (RV) ve ima edilen oyunluk (IV), satış opsiyonlarını veya kısa vadeli oynamasını desteklemeyen çok yıllık düşük olasılıkla seyrediyor. Ancak, diğer iki factor yapar.

Haziran ayında BlackRock, Invesco ve diğerleri tarafından ABD spot-ETF dosyalama dizisinden gelen ilk iyimserlik azaldı ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun amacı ile ilgili nihai kararına aylar kaldı. Amberdata’ya göre, Bitcoin’in 30 günlük opsiyonlara dayalı zımni oyunluğu, basın süresi yıllık olarak belirlenmiş %29,5’ti ve gerçekleşen oynamalık %25’ti. Yedi günlük IV aynı zamanda elde ettiği volatiliteye göre bir ilkel işlem gördü. Bu okumalar, yakın seçeneklerden mutlaka ucuz olmadığını gösteriyor.

Magadini, “Bir ETF kararına kadar hiçbir şeyin olmayacağı varsayarsak, uzun oyunluk oyuncuları için çok fazla maliyet (taşıma) var. Spot, dar günlük aralıklarda işlem görmeyen için gerçekleşmeyen iç karar vermeye devam ediyor” diye yazdı. “Volatilite için temel katalizör olan ETF, çok uzakta.”

Kripto varlık yönetim şirketi Blofin’den bir volatilite tüccarı olan Griffin Ardern, volatilite satmanın birkaç karlı ticaret stratejisinden biri olduğunu aşağı yukarı benzer bir görüş ifade etti.

“Mevcut 7 günlük ortalama IV’ün zımni fiyat hareket aralığı BTC için yaklaşık %4’tür. Ardern, CoinDesk’e çıkmasının demeçte, mevcut IV’lerin de geçmiş olarak düşük görülmesine rağmen, iyi getiriler sağladı.

Teta, kısa dağıtım satıcısı için satış süresine eşittir. Zaman kazandıran ve vade yaklaştıkça opsiyon daha ucuz hale gelir ve opsiyon satıcısı için kar sağlar.

Korunma riskleri

Oynama özelliğini genişleterek veya beklentiyi yönetenleri bir iştir ve piyasa aniden hareket ederse büyük kayıplara neden olabilir. Yeterli miktarda sermaye ve masraf gerektirir.

Magadini’ye göre, ilgili risk sınırlamasının bir yolu, piyasa hareket edecek ve ne zaman hareket edecek parasız (OTM) seçenekleri satın almaktır.

Dayanak menkul kıymet kıymetinin gidişat piyasasının üzerindeki kullanım fiyatlarına yapılan çağrılar ve gidiş fiyatının altındaki yapılan alımların zararında olduğu söylenen ve halk arasında veya kanat kuyruğu olarak adlandırılır.

“32.000 doların üzerinde bir hareket, hem bir yükseliş eğilimi trendi hem de onunla birlikte bir volatilite patlaması yaşayabilir. ” dedi Magadini.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com