Kripto Analistleri, Ether’in Geçen Haftanın Slaytında Neden Bitcoin’den Daha İyi Performans Gösterdiği Konusunda Ayrıldı

0 38

Kripto Analistleri, Ether'in Geçen Haftanın Slaytında Neden Bitcoin'den Daha İyi Performans Gösterdiği Konusunda Ayrıldı

Geçen haftaki piyasa beklentisi, Ethereum’un blok zincirinin yerel belirteci olan ether’in (ETH), endüstri lideri bitcoin’den (BTC) daha küçük kayıplar yaşadığını gördü. Analistler, düşüş piyasaları sırasında Bitcoin’in genellikle tercih edilen varlıklar olduğu düşünülürse, bunun nedeni konusunda bölünmüş durumda.

CoinDesk kurallarına göre, geçen hafta bitcoin %10,5 düşerken, ether %8,3 zarar görerek geniş çapta takip edilen ether-bitcoin (ETH) oranları %2’den fazla dizi sağladı. Kripto ekonomisi kapitalizasyonu %8,3 düşerek 1,02 çalıştırma geriledi.

Orandaki dizi dizisi göründüğü için genellikle stres zamanlarında en büyük ve en likit kripto para birimi olan bitcoin’i tercih ediyor. Tarihsel olarak, oran piyasa dalgalanmaları sırasında düşüş ve yükselişler sırasında yükseldi.

Crypto Is Macro Now haber bülteninin yazarı Noelle Acheson’a göre, bu kez ABD’nin eterik süreçlere dayalı borsa yatırım fonlarının (ETF’ler) yakında piyasaya sürüleceğine dair varsayımlara göre muhtemelen 2 görevli kripto para birimine yardımcı oldu.

ETH süreçleri işlemleri ETF’si

“Görünüşe göre ETH hükümetinin sonunda Ekim başlarında bir ETH beklentileri ETF olasılığına yaklaşmaya başlıyor. Bu, spot ETF kadar iyi bir ürün olmasaydı da, yine de perakende ve kurumsal unsurlar için uygun bir yol. Kripto muhafazalarını çeşitlendirmek ve varlığa yeni girişleri yönlendirmesi muhtemeldir.” Acheson, eterin üstün denetçin denetçisini açıklayarak söyledi.

Vadeli işlemlere dayalı ETF’ler, bir varlığın gelecekteki işlem sözleşmelerinin fiyat hareketini izleyen halka açık menkul kıymetler ihraç eder. Bir eter sürümü, uzmanlar ProShares’in Bitcoin Stratejisi ETF’sinin en büyük kripto para birimi için yaptığı gibi, kriptonun performansını taklit etmeye çalışıyor. ProShares’in BTC vadeli işlem tabanlı ETF’si, Ekim 2021’deki tutulmasın bu yana spot fiyatı yakından takip ederek 2 milyar doların üzerinde yatırımcı parası çekti. Döndürme maliyetleri nedeniyle spot tabanlı bir ETF’den daha düşük kabul edilse de, kripto para birimine sahip olmadan risk almak isteyenler herkes için işe yarar.

Wall Street Journal’a göre şu an itibariyle, sonsuza kadar sürecek ETF’leri veya eter-bitcoin vadeli ETF’leri için en az 16 başvuru ABD’de yasal onay bekliyor.

Sponsor Reklam

CoinDesk’e konuşan Acheson, “Yaklaşan listelemelerin gizliliği yayılmakça, ilginin daha da yayılmasını görmeye başlamalıyız,” dedi ve daha fazla yatırımın Ethereum’un zincir üstü hacmini artırabileceğini ve her gün yakılan ETH miktarını artırabileceğini ekliyor. “Bu fiyata daha fazla bir rüzgar grubu, zincir üstü çalıştırmayı daha da sürdürme, daha fazla işlem ücreti, daha fazla (ETH) yakma, daha fazla arz beklentisi vb. yaratabilir.”

Altcoinlere ilgi eksikliği

Bu arada, kripto hizmetleri sağlayıcıları Matrixport’ta araştırma ve strateji başkanı Markus Thielen, bitcoin’deki daha büyük düşüşün temel olarak eter ve diğer madeni paralara ilgi eksikliğinden kaynaklandığını söyledi.

“Kripto ticareti oldukça beğenilmeyen hale geldiğinden, birkaç piyasa yapıcısının kriptodan uzaklaşması ve borsaların yeniden komisyonlu ticaretinin kaldırılmasıyla, daha büyük oyuncular likit olmayan altcoinlerin ticaretini yapmak yerine bitcoin’e odaklandı. Bu, piyasanın çöktüğünde bitcoin’in düşük performans göstermenin nedenidir. Geçen hafta, ” dedi Thielen CoinDesk’e.

Likidite veya piyasanın yayımlanma fiyatları büyük siparişleri emme gücü, geçen Kasım’da Sam Bankman Fried’in FTX borsasının çöküşünden bu yana önemli ölçüde kötüleşti. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu, Binance ve Coinbase’e karşı açtığı davalarda birkaç altcoini menkul değer olarak gösterdiğinden beri durum daha da kötüleşti. Paris merkezli Kaiko’ya göre, ABD merkezli borsalardaki altcoin likiditesi Kasım ayındaki 32 milyon dolardan yaklaşık 20 milyon dolara düştü.

Düşük likidite, yüksek kayma anlamı gelir – bir ticaret emrinin yürütüldüğü fiyat ile talep edilen fiyat arasındaki fark. Bu nedenle büyük tüccarlar bu yıl altcoinlerden uzak durmuş olabilir.

Piyasa yapıcılar ETH’nin yükselişini tutukladı

Son olarak, kripto varlık yönetimi şirketi Blofin’den volatilite tüccarı Griffin Ardern’e göre, ETH muhafaza hücrelerinin riskten korunma faaliyeti, eterin performansından esas sorumluydu.

Ardern, “BTC için piyasa yapıcıların riskten korunma önlemlerinin fiyat düşüşüne katkıda bulunduğunu düşünüyorum, ancak ETH için fiyatın keskin bir şekilde düşmesini önemli bir faktördü” dedi. “ETH, yaklaşık 1.600 gönderme kullanım fiyatının sonuçlarını sağlamak bir pozitif gammaya tüketiciye ve toplam gamması hala pozitif, bu da fiyat düştüğünde piyasa satıcılarının satıcısından çok alıcı olduğu niyetine geliyor.”

Piyasa yapıcılar, emir defteri likiditesi oluşturmaktan sorumlu kuruluşlardır. Gama pozitif olduğunda piyasa yönünün eğilimleri işlem yaparlar ve böylece fiyat dalgalanmalarını durdururlar.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com