Kısa Vadeli Bitcoin Sahiplerinin Yaklaşık %90’ı Sualtında, Onchain Veri Show

0 30

Kısa Vadeli Bitcoin Sahiplerinin Yaklaşık %90'ı Sualtında, Onchain Veri Show

Onchain verilerine göre, kısa vadeli fiyat değişimlerine duyarlı olan Bitcoin (BTC) kısa vadeli sahipleri, son fiyat düşüşünün ardından büyük ölçüde kripto para varlıklarını su altında bıraktı.

Piyasa verilerine göre lider kripto para birimi geçen hafta %10’un üzerinde düşüşle 26.200 yönde geriledi ve Kasım ayından bu yana en kötü performans kaydetti.

Sponsor Reklam

Glassnode tarafından takip edilen sağlanana göre, satışla birlikte kısa vadeli sahipleri (STH’ler) veya 155 günden fazla koin devamın masrafı sahibi kuruluşlar tarafından kontrol edilen arzın %88,3’ü gerçekleşmemişlere düştü.

Başka bir deyişle, kısa vadeli sahiplerin elinde bulunan 2,56 milyon Bitcoin’ dolardan (66,5 milyar) yaklaşık 2,26 milyon Bitcoin’in satın alma maliyeti mevcut piyasadan daha yüksek.

“Zarardaki STH Arzındaki keskin artışlar, Mayıs 2021, Aralık 2021 ve yine bu hafta gibi ‘en ağır piyasaları’ takip etmek için kullanılır. STH’lerin elinde 2,56 milyon BTC’den yalnızca 300.000 BTC (%11,7) kârda , ” Glassnode’un Pazartesi günü yayınlanan haftalık bülteninde şöyle yazıyordu.

Kısa Vadeli Bitcoin Sahiplerinin Yaklaşık %90'ı Sualtında, Onchain Veri Show

Kısa vadeli yıllar tarafından kontrol edilen ve gerçekleşmemiş zararla depolanan arzın oranı arttı. (Kam düğümü) (Kam düğümü)

Ağır veya çok ağır bir piyasa, bu durumda, kısa vadelerin zararla karşı karşıya kalması nedeniyle potansiyel ödemeler nedeniyle kazançların programlanmasında zorlanacak bir piyasadır.

Bu zaten oluyor. Glassnode’a göre satın alma maliyetleri mevcut piyasada daha yüksek olan STH’ye ait madeni paraların borsalara analizi, borsalara akan STH hacimlerinin sözde hakimiyeti son zamanlarda arttı. Yatırımcılar genellikle borçlarını ödemek veya türev ticaretinde marj olarak kullanmak istediklerinde kripto paralarını kişisel hesaplarından borsalara taşırlar.

Glassnode, “Bu hafta, Mart ayındaki satışlardan bu yana 19.800’e ulaşan en büyük kayıp hakimiyetini gördük. Bu, STH kohortunun hem varlıklarının büyük ölçüde su altında olduğunu hem de giderek fiyatlarıa duyarlı olduğunu gösteriyor” dedi.

Marex Solutions dijital varlıkların eşbaşkanı Ilan Solot, kısa vadeli sahiplerin gerçekleşmemiş zararlarının şu anda piyasa için kritik sorunlardan biri olduğunu söyledi.

Solot bir e-postada, “Asıl sorun, BTC için mevcut kırılgan piyasa düzeni, çünkü kısa vadedeki hem fiyat hem de anlatı açısından su altında” dedi.

Solot, “Kısa vadeli ödemelerin (< 155 gün) neredeyse %90’ı gerçekleşmemiş kayıplara maruz kalıyor ve bu da çok sayıda satışla baskıyla ilişkilendiriliyor” dedi ve spot ETF’nin “hala kabul edilebilir onay mümkünna rağmen geciktiğini” açıkladı. artan borç getirileri ve sıkılaşan likidite koşulları.

Ortak bağlantılarından komisyon kazanabiliriz. Komisyoncuların gazetecilerimizin görüş ve değerlendirmelerini etkilememektedir. Daha fazlası için bkz. Etik Politikası .

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com