JPMorgan’dan Bitcoin (BTC) ETF’lerine Sert Yorum!

0 31

JPMorgan’dan Bitcoin (BTC) ETF’lerine Sert Yorum!

Bankacılık dalının önde gelen isimlerinden JPMorgan, Bitcoin (BTC) ETF’lerinin Kanada ve Avrupa’da büyük yatırımcıların ilgisini çekmediğini söz etti.

Bankacılık devi JPMorgan, spot BTC ETF’lerinin Kanada ve Avrupa’da büyük yatırımcılar tarafından ilgi görmediğini belirtti. JPMorgan, BTC ETF’leriyle ilgili değerlendirmesini paylaştı. Ek olarak, bu cins ETF’lerin Kanada ve Avrupa’da bir müddettir var faal olduğunu vurguladı. Ayrıyeten banka raporundaki kritik bir demeç ise, SEC’in spot Bitcoin ETF’lerini onaylamasının kripto piyasalarını etkilemeyeceği biçiminde yer alıyor.

Sponsor Reklam

‘ETF’lerin Bitcoin’e Tesiri Olmuyor!’

JPMorgan’ın yayınlamış olduğu raporda, BTC fonlarının 2021 yılının ikinci çeyreğinden bu yana çok az ilgi gördüğü belirtildi. Geçen yıldan beri altın ETF’lerindeki yatırımcı çıkışlarının da BTC’ye yaramadığı söz edildi. Analistler, BTC ETF’lerinin türev süreçlere dayalı fonlara nazaran birtakım avantajlar sergilediğini, lakin epey marjinal olduğunu vurguladı. Ayrıyeten spot ETF’lerin, BTC’nin direkt olarak saklanması ve transferiyle ilgili kimi meseleleri ortadan kaldıracağına yer verildi.

Bankacılık devi, ETF’lerin BTC ile ilgili olan irtibatı ele alarak çarpıcı yorumlarıyla dikkat çekti. Bilhassa de öteki piyasalardaki örnekleri ele alarak BTC ETF’lerini kıymetlendiren JPMorgan, finans kitleleri tarafından yakınen takip ediliyor.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com