Bitcoin 30.000 Doları Geri Aldı, Asya Hisse Senetleri ABD İstihdam Raporu Öncesinde 5 Haftanın En Düşük Seviyesine Ulaştı

0 56

Bitcoin 30.000 Doları Geri Aldı, Asya Hisse Senetleri ABD İstihdam Raporu Öncesinde 5 Haftanın En Düşük Seviyesine Ulaştı

Bitcoin (BTC), Perşembe günü ADP raporunun dünyanın en büyük ekonomisinde özel sektör işe alımlarının beklenenden daha iyi olduğunu göstermesinin ardından ortaya çıkanların ABD tarım dışı istihdam verisini beklemesiyle Cuma günü sıçradı ve Asya hissesi düştü.

Piyasaya göre önde gelen kripto para birimi, Perşembe gününün düşüşünün bir kısmının bir kısmını çevirerek neredeyse %1 diziyle 30.300’e ulaştı. MSCI’nin Japonya hariç en geniş Asya-Pasifik hisse senedi kuruluşu, önceki seansın zayıflığını beş haftanın en düşük bölgesini indirirken, ABD hisselerini inceler ADP’nin Haziran ayı özel sektör istihdam raporunun yüksek faiz oranlarına ilişkin endişeleri artırmasının ardından önemli kayıplar kaydetti. .

Diğer piyasalarda altın ons başına 1.914 yükseldi ve 10 yıllık Hazine tahvilinin getirisi Perşembe günü dört ayın en yüksek seviyesinden 6 baz puan düşerek %4.02 oldu. Doların büyük itibari para birimleri karşısındaki kurunu ölçen dolar ölçeğinde, 103.00 puan bir gecede kayıplarla konsolide oldu.

Çalışma İstatistikleri Bürosu, Haziran ayı tarım dışı bordro raporunu 12:30 UTC’de yayınlayacak. FactSet’in fikir birliği tahminlerine göre ABD’nin geçen ay 205.000, Mayıs’ta 339.000 ve Nisan’da 294.000 iş eklediği düşünülüyor.

İşsizlik oranı muhtemelen %3,7’den %3,6’ya düşerken, ortalama kullanım kazançlarının Mayıs’taki büyümesinin denk gelecek şekilde %0,3 olması bekleniyor.

Neyin fiyatı

Fed fonları işlemleri, tacirlerin Federal Rezerv’in (Fed) faiz oranlarını bu ayın sonunda 25 baz puanı yükselten %5,25-%5,5 aralığına yükselmesi için %89 şans yöneticileri bekleniyor. Bu, Perşembe günü ADP raporu ve ISM hizmetleri PMI verilerinin ardından görülen %94’ten biraz daha az.

Tüccarlar ayrıca bu yılın ilerleyen zamanlarında 25 baz puanlık başka bir oran artışı için %50 şans veriyorlar.

ForexLive’in para birimi analisti Adam Button bir piyasa güncellemesinde, “Piyasanın gerçekten neyi temel almaya karar vermesi gerekirse, bu %5,25-5,50’ye bir dizi ve sonraki yaklaşık on ay boyunca orada kalıyor” dedi.

Piyasalar üzerindeki etki

Şahin beklentileri zaten desteklenmişken, manşet NFP ve ücret artışlarında hafif bir kayıp, kripto para birimleri de dahil olmak üzere varlıklara olumlu bir ruh hali verebilir.

Hazine getiri akışının bu rakama nasıl tepki vermeye de odaklanılacak. Eğri mülkiyeti dönmeye başlarsa, varlıkların varlıkları düşebilir. Tarihsel olarak, eğrileri döndürmeler, ekonomik durgunlukların gelişimini işaret etti.

Tersine döndürülen getiri gerilmesi, daha uzun vadeli tahvil getirilerinin kısa vadeli getirilerinin ötesine geçen eğridir.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com