Ether Liquid Staking Protokolleri 2 Yılda İkiye Katlanabilir: HashKey

0 47

Ether Liquid Staking Protokolleri 2 Yılda İkiye Katlanabilir: HashKey

HashKey Capital’in yeni bir raporuna göre, Ethereum (ETH) Likit Staking Türevleri (LSD) gövdesi, potansiyel olarak gelecek iki yıl içinde kilitli toplam değer 24 milyar dolar koyarak bir patlamaya hazırlanıyor.

Rapora göre, Ethereum’un LSD pazarı bu yıl toplam kilitli değerde (TVL) 22 milyar doları aştı ve tüm LSD projelerinin toplam piyasa değeri 18 milyar doları buldu. Staking, kripto varlıklarını dijital varlıklarını satmaya gerek hastane ve pasif bir gelir elde etmelerine yönelik bir yol.

Stake edilen eter miktarı, 2025’in ikinci çeyreğinin sonunda toplam eter arzının %31-%45’ine ulaşacak ve bu da LSD pazarının değerini artıracaktır.

Yazarlar, “LSD protokolleri için protokol geliri doğrudan ETH fiyatlarıyla ortaya çıkanlardan, likit staking protokolleri, stake edilen ETH’ye göre daha güçlü bir pazar payı elde ettikleri için ETH üzerinde kaldıraçlı bir bahis olarak görülebilir” diye yazan yazarlar, likit stake etme pazar payının artacağını savunarak. solo ve CEX stakinginden oldukça büyük bir miktar.

HashKey Capital, yatırımcı katılımındaki Dizideki staking getirilerinde olası bir düşüş öngörüyor ancak bunun sonucunda, merkezi olmayan finans (DeFi) protokollerinin bir elde edilebilirliği nedeniyle hafifletilebileceğini söylüyor. DeFi, herhangi bir aracının yardımı olmaksızın bir blok zincirinde borç verme, borç alma anlamı gelir.

Örneğin, hisseli varlıklar, verim çiftçiliği, borç verme veya diğer gelir üreten DeFi stratejilerinde de kullanılabilir ve bu da, hisse getirilerinde beklenen azalmayı potansiyel olarak dengeleyebilecek bir getiri üretim yapısı oluşturur.

HashKey’in raporunun ortak yazarlarından biri olan araştırmacı araştırmacılarından biri olan Henrique Centieiro, “Gelecekte, ETH’sinin %100’ünü LSD’ye yatırmış olan herhangi bir müşteri aktörü” dedi.

Leave A Reply

Your email address will not be published.

WP Twitter Auto Publish Powered By : XYZScripts.com